SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERRPG

DARKEST DUNGEON 2 DUYURULDU

19 Ocak 2016 çıkışını yapmış RPG bir oyun Darkest Dungeon oyununun ikincisi resmi olarak duyuruldu! Geliştirici ekip Red Hook Studios, Darkest Dungeon 2’nin yolda olduğunu ve oyunun detayları PC Gamer ile Twitter adresinden duyurdu. Buna ek olarak geliştirici ekip, aşağıda gördüğünüz ”The Howling End” isimli bir teaser paylaşarak oyunu bekleyen kitleyi de meraklandırmayı başardı.

Darkest Dungeon oyunu roguelike türünün nadir ve güzel örneklerinden birisidir. Yayınlanan teaserdan bahsetmeden önce roguelike nedir ondan bahsedelim. Roguelike: oyuncuya bir hikaye anlatmayıp ya da bir görev vermeyip, oyuncuyu açık uçlu sistemlerle serbest bırakan ve yapay zincirlerle bağlamayan bir oyun türüdür. Ayrıca tasarımcının aktif değil de pasif bir rol oynadığı kısıtlanmamış oyun tecrübesinden, oyun oynayışından yola çıkmasına izin vererek, oyuncunun anlatacağı hikayeleri kendi üretmesine olanak veren bir sisteme sahiptir.

İlk oyunla güzel bir çıta yakalamış olan Red Hook Studios, Metacrtic’den de 84 puan ve IGN’in 2016 Yılın Oyununa aday gösterilerek ilk oyun için iyi bir işe imza atmışlardı. Bu seferki oyunda da bu çıtayı korumayı ve daha da yukarı çekmeyi planlayan Red Hook Studios, paylaştığı teaserda geçen oyundan tanıdığımız Grave Robber, Leper, Man-at-Arms, Plague Doctor, Highwayman ve Hellion karakterlerini göstermesi ilk oyunu seven çoğu oyuncuyu heyecanlandırdı. Ek olarak PC Gamer’e verdiği röportajda savaş sisteminin değişmeyeceğinden fakat bir kaç dengelemenin geleceğinden bahseden Red Hook Studios, oyun ile ilgili spoiler vermekten kaçındı.