SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

DayZ Başka Platformlara da Gelecek!

Erken erişim versiyonu ile PC oyuncularının karşısına çıkan aslında Arma’nın bir modu olan ama daha sonra Arma’ya ihtiyacı kalmayacak şekilde Steam üzerinden erken erişim ile satışa sunulan DayZ’nin yapımcısı Bohemia Interactive, oyunun PS4 sürümünün de çıkacağını duyurmuştu.

Bu haber PS4 sahiplerini sevindirse de, Xbox ve PC kullanıcılarının tepkisiyle karşılaşıldı. Özellikle oyunun hala erken erişim aşamasında olup, tam sürümünün tamamlanmaması üzerine PS4 çalışmalarına geçilmesine PC kullanıcıları tepki gösterdi. Öte yandan da kendi konsollarına neden çıkarılmadığını merak eden Xbox One kullanıcıları da firmaya tepkilerini belli etti.

Bunun üzerine Bohemia Interactive bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Oyunun sadece PC ve PS4 sürümüyle sınırlı kalmayacağını diğer platformlara da zamanı geldiğinde çıkarılacağını açıkladı. Ancak oyunun hala ne zaman tam sürüme geçeceği belirsizliğini korumakta.  Ancak oyundaki hataların sıklığı ve çokluğundan ötürü daha tam sürümüne geçilmesine var gibi gözüküyor.

dayz
DayZ
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.