SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

DayZ ‘nin Satış Başarısı…

Zombi temalı MMO türündeki hayatta kalma oyunu olan DayZ adına bugün satış rakamları açıklandı. Oyun’un yapımcısı Dean Hall’in açıklamalarına göre ArmA II’nin modunda hayat bulduktan sonra bağımsız bir yapım haline gelen DayZ Standalone sürümü şimdiye kadar 1.7 milyon satış gerçekleştirdi. Üstelik bu rakam dışında oyunu Arma 2 modu üzerinden oynayanların sayısı da 2 milyon kişiden fazla. Bu rakamların bir mod olarak hayatına başlayan bir oyun için oldukça başarılı rakamlar olduğu ortada. 2015 yılının başlarında bağımsız tam sürümü’nün çıkacağı DayZ, şu an Steam üzerinde erken erişilebilir haliyle 29.99 $ ‘dan satılmakta.

Dünya çapında zombi temalı MMO hayatta kalma türünün fenomen haline gelmesini sağlayan DayZ’nin ayrıca çok yakın bir zaman da olmasa da konsol platformlarına geleceği de konuşulanlar arasında… O zaman deriz ki arkanızı sağlama alın, DayZ’nin dünyasında kimseye güven yok, iyi oyunlar.

dayz1

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...