SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Del Toro, Oyun Dünyasından Çekiliyor

Sinema piyasasının aranılan adamlarından biri olan Guillermo Del Toro, oyun dünyasında aradığını pek bulamadı. İlk olarak THQ bünyesine katılıp inSane adlı oyunu geliştiren ekipte yer alan Del Toro, THQ’nun iflas bayrağını çekmesiyle birlikte oyun dünyasına adımını atamamıştı.

Daha sonra Konami’den Hideo Kojima ile birlikte çalışıp Silent Hills’i geliştiren ekibe katılan Del Toro, Konami ile Kojima arasında patlak veren soğuk savaşın kurbanı olmuş ve yine biri iptal vakası ile karşı karşıya kalmıştı.

Del Toro konuyla ilgili olarak, oyun dünyasından çekilmeye karar verdiğini belirtti. Yeni bir projede daha yer alırsam, üçüncü dünya savaşını başlatacağını, kimle iş yapmaya çalıştıysa bunun hep kötüye gittiğini ve kimsenin hayatına gasp etmek istemediğini belirterek esprili bir dille oyun dünyasından çekildiğini belirtti.

p.t. silent hills
P.T Silent Hills
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.