SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Destiny’de Egzotik Silahlara Değişiklikler Devam Edebilir

Daha önce de sık sık oyundak egzotik silahlara değişiklikler yapan Bungie, bunlara devam etmekten çekinmiyor.

Forumlarda yapılan bir soru cevap seansında soruları yanıtlayan Bungie çalışanı Newsk, ekibin daima bunları geliştirmeye çalıştığını söyledi. Egzotik silahlar, efsanevi silahlarla saldırı güçleri aynı olsa da bu silahlara (ve zırhlara) özgü özellikleriyle öne çıkıyorlar. Ya da en azından öyle olması gerekiyor. Ice Breaker ve Gjallarhorn bu lafın hakkını verip gerçekten özgün ve güçlü hissettiriyor olsa da diğer pek çok egzotik silah hala bu hissi veremiyor. Bungie de durumun farkında ve değişiklikler yapmaya devam edecek.

Egzotikleri daha “özel” yapmaya çalışacaklarını belirten Newsk, egzotik eşyaların Destiny evreninin önemli bir parçası olduğunu da söylüyor. Zor olan kısmın onları özgün ve kullanışlı yapmak olduğunu da ekleyen Newsk açıklıyor: “Özgün, farklı ve özel olan anlamına geliyor. Kullanışlı ise tüm oyuncuların anlayıp uygulayabileceği anlamına…” Bu dengeyi kurmanın zorluğunu da oyunun iyi egzotik silahlarından biri olan Thorn’la ilgili bir anıyla açıklıyor. İlk egzotik yamasındna önce Thorn’un reload süresini çok yavaş bulan ve mermi sayısını da beğenmeyen iş arkadaşı, mermi sayısını 9’a çıkaran ve reload hızını biraz artıran yamadan sonra “silah karakterini kaybetti” diyerek üzülmüş. Tabi silaha karakterini vermesi gereken esas özellik, egzotik özelliği olan “zehirleme” benzeri etkisi, ancak bu tarz detayların bile oyuncular için önemi olabiliyor. Bungie herkesi aynı anda memnun edemez, ama egzotik silahların kullanım istatistikleri bazı silahların hiç tercih edilmediğini gösteriyorsa o duruma müdahale etme ihtiyacı hissediyorlar.

Egzotik silahlar bir yana, Crucible yani pvp modundaki ödül sisteminde de sıkıntılar mevcut. Pek çok oyuncu ödüllerin tamamen rastgele verilmesine içerliyor. Harika bir performans gösterince elin boş dönerken oyuna son dakikada girip sadece ölmüş bir oyuncuya efsanevi silah düşmesi üzücü oluyor. Ancak bunu Bungie çok kısa ve basit bir şekilde açıklıyor. “Ödüller rastgele veriliyor çünkü sadece iyi oynayanları değil, herkesi düzenli olarak pvp oynamaya teşvik etmeye çalışıyoruz.” Bu yüzden bu kısma bir değişiklik gelmesi zor. Ancak Crucible modunda ödüller nadir düşüyor ve genel olarak pve’de düşen ödüllere göre kalite biraz daha düşük. Bunun farkında olan Bungie, önümüzdeki yamalarda duruma el atılacağını da belirtti.ice_breaker_destiny

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.