SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Destiny’e Oyun İçi Alışveriş Ekleniyor

destiny taken king

Destiny, tamamen kozmetik ürünlerle oyun içi alışveriş macerasına başlıyor.

Bungie.net’te yapılan açıklamaya göre Tess Everis kuleye dönecek ve Eververse Trading Company adı altında dans hareketleri gibi çeşitli “emote”lar satacak. Birkaç ay önce Eververse Trading Company’nin ticari hakları alındığında ilk olarak oyuna bir açık artırma evi ekleneceği iddiaları yer almıştı ama artık bu markanın gerçek amacını biliyoruz. Yön tuşlarıyla uyguladığımız karakter animasyonlarına çeşitlilik geleceğini onlara özel envanter haznesi eklenmesiyle The Taken King’de anlamıştık. Şimdi ise bu koleksiyonu genişletebileceğiz.

Bungie’nin açıklamasına göre bu emote’ları almak için Silver adlı bir para birimine ihtiyacımız olacak ve bu para birimini sadece gerçek parayla satın alabileceğiz. 1-2 emote almamıza yetecek kadar ücretsiz Silver’ı hediye edeceklerini söyleyen Bungie, bu emote’ların tamamen opsiyonel olduğunu ve ne PvP ne de PvE performansını etkileyeceğini söylüyor. Sadece dans hareketlerinizle insanların dikkatini çekmek ve kendi karakterinizi daha iyi anlatan animasyonlarla oyundaki karakterlerinizi kişiselleştirmek isterseniz işinize yarayacak bir yöntem.

Bu hamlenin sebebi olarak da oyuna sağlanan desteği devam ettirme ihtiyacı veriliyor. Destiny’de de tıpkı bir MMO gibi çalıştığı için hem sunucuların bakımı hem de pek çok etkinliğin düzenlenmesi gibi noktalarda sürekli olarak çalışan ekipler var. Bungie de bu çok sayıda çalışana maaş ödemek durumunda ve bu yüzden diğer MMO şirketleri gibi düzenli bir para akışına ihtiyacı var. Aylık ödemesi olmayan MMO’larda bu para akışı kozmetik ürün satışıyla sağlanıyor. Sadece MMO’larda değil, çok büyük ve sürekli aktif sunucular ve bol bol etkinlikler gerektiren MOBA’larda da o bütçe kozmetik satışıyla sağlanıyor. Umarız Bungie’nin bütçesi asla oyunda avantaj sağlayacak ürünler satmalarını gerektirecek kadar sarsılmaz.

destiny taken king

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.