SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Destiny’nin Trials of Osiris Modu Ortaya Çıktı

Destiny’nin House of Wolves yamasıyla gelecek olan yeni PvP modu Trials of Osiris’in ilk detayları ortaya çıktı.

Bungie’nin dün akşam gerçekleştirdiği canlı yayınla, merakla beklenen Trials of Osiris modunun detayları açıklandı. Öncelikle uyarmamız lazım, bu mod kesinlikle tahammülsüz veya casual oyunculara göre değil. Girmesi kolay, çıkması zor olan bu modun harika ödülleri, Antik Mısır temalı zırhlar ve silahlar olacak. Trials of Osiris’e katılmak için Trials Passage adlı bir eşya almanız gerekiyor. Bu eşya, ilk House of Wolves görevinde verilecek ve daha sonra da Brother Vance adlı yeni vendor’dan cüzi bir miktar karşılığı alınabilecek. Ama dediğimiz gibi, girmesi kolay çıkması zor. Ya da çıkması da kolay, ama galip çıkması zor da diyebiliriz. Zira Trials of Osiris 3 mağlubiyet ya da 9 galibiyet sistemi ile çalışacak.

Peki nedir bu 3 mağlubiyet 9 galibiyet sistemi? Trials of Osiris, her haftasonu gerçekleşirken, bu modda kapışmak için Trials Passage’a ihtiyacınız olacak. Bu eşya ise skorunuzu tutacak ve 3 mağlubiyet alırsanız eleneceksiniz. 9 galibiyet alırsanız da otomatik olarak katılım hakkınız sıfırlanacak ve yeni bir Trials Passage almanız gerekecek. Ama Trials Passage’ın işlevi bununla sınırlı değil. Kademeli bir ödül sistemi bulunan Trials of Osiris’in özel eşyaları, Brother Vance’den “ödül paketi” olarak alınacak. Ödül paketi almak için ihtiyacınız olan şeyler basit. Çok az bir miktar para ve Trials of Osiris galibiyetleri. 2, 5 ve 8 galibiyet için ayrı ayrı paketler var. 5 galibiyet paketinden o hafta öne çıkarılan Trials of Osiris silahı, 8 galibiyet paketinden ise o hafta öne çıkarılan Trials of Osiris zırhı düşecek. Ancak daha büyük paket için şansınızı zorlarken 3. mağlubiyeti alıp duygusal bir çöküş de yaşayabilirsiniz.trials of osiris 1

Bu özel zırhlar ve silahlar nadiren de olsa Trials of Osiris maçları içinde de düşebilecek. Bununla birlikte bazı Trials of Osiris eşyaları Brother Vance tarafından, Passage Coins denilen yeni bir para birimi ile satın alınabilecek. Bu da ağırlıklı olarak Trials of Osiris, nadiren de normal PvP maçlarından düşecek. Brother Vance aynı zamanda ufak yardımlar da satacak. Trials Passage’ınızı bi galibiyetten başlatma veya bu eşyaya kayıtlı bir mağlubiyeti silme gibi faydalı hizmetler muhtemelen en gözde özellikleri olacak.

Gelelim Trials of Osiris’in en önemli özelliklerine. 3’e 3 arena şeklinde oynanan bu modda takımınızın tamamı öldüğü zaman maç bitiyor. Arkadaşlarınızı kaldırma şansınız var ancak bu pek de kolay olmayacaktır. Warlock’ların self revive özellikleri bu aşamada oldukça değerli olacak. Ayrıca matchmaking yok. Yani 3 arkadaş toplanıp girmeniz lazım. Bu da her iki tarafın da koordine olarak oynayabileceği anlamına geliyor. Genel olarak sizden daha yetenekli bir takımla karşılaşmanız durumunda saniyeler içinde hanenize bir mağlubiyet yazdırabilirsiniz. Son olarak hatırlatmamız gereken bir başka detay da, bu modda da tıpkı Iron Banner’da olduğu gibi seviye farklarının ve eşya özelliklerinin aktif olması. Yani sizden daha iyi sete sahip bir takımla karşılaşmanız durumunda da sahadan saniyeler içinde silinmeniz olası. O yüzden girişmeden önce level 34 set dizmenizi tavsiye ederiz.

House of Wolves genişleme paketi, 19 Mayıs’ta piyasada olacak.trials of osiris 2

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.