SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Dijital Oyun Sektörü Büyüdükçe Büyüyor!

Steam - Origin - Uplay

Bildiğiniz gibi artık firmalar oyunlarını CD olarak kutulu bir şekilde değil, dijital key olarak Origin ve Steam benzeri sağlayıcılar üzerinden satışa sunuyor. Bu yöntem hem maliyeti azaltıyor hem de kullanıcın ürüne ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Oldukça popülerleşen ve yaygınlaşan bu yöntem sonrası bazı firmalar oyunlarını artık tamamen dijital olarak satıyor ve kutulu sürümlerini piyasaya sürmüyor. Kutulu oyun satışlarını geride bırakmayı başaran bu sistem geçen sene Amerika’da yıllık 900 milyon dolar kazanç elde ettirmişti.

Bu sene yapılan araştırmalar sonrasında bu rakam 1.1 milyar dolara ulaşmış durumda. Oldukça büyüyen bu yatırım alanı daha ne kadara büyüyebilir, merak konusu. Siz oyunlarınızı dijital olarak mı yoksa kutulu olarak mı almayı tercih edersiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Steam - Origin
Steam – Origin
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.