SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Dota 2 Asia Championship’te Zafer Evil Geniuses’un Oldu!

DAC

Perfect World, MarsTV ve Valve’ın Asya Kıtasında düzenlediği ve DAC olarak bilinen Dota 2 turnuvasında sona gelindi. The International ile aynı seviye bir turnuva olarak kabul gören DAC 2015’te zafere ulaşan takım Amerika ekibi Evil Geniuses oldu.

Toplamda on altı takımın katıldığı turnuvada beş günü aşan süreç grup maçlarıyla geçildi ve toplamda yüz yirmi karşılaşma oynandı. Bu yüz yirmi karşılaşma sonrasında takımlardan ilk sekiz takım Kazananlar eşleşmelerine hak kazanırken sıralamanın devamındaki ilk dört takım ise Kaybedenler eşleşmesine dahil edildi.

Grup aşamasını 15-0 ile namağlup tamamlamayı başaran Team Secret ekibi turnuvanın büyük favorisi olarak gösteriliyordu. Ancak Team Secret kazananlar eşleşmesinde Yarı Finalde Vici Gaming’e 2-1 boyun eğerek Kaybedenler eşleşmesine düştü. Grup maçlarında 11-4 ile ikinci sırayı alan Big God ekibi Kazananlar eşleşmelerinde Yarı Finalde, Navi’yi elemeyi başaran Evil Geniuses’e kaybederek, Kaybedenler eşleşmelerine düştü.

Kazananlar eşleşmelerinde finalinde karşılaşan Vici Gaming ile Evil Geniuses karşılaşmasından Vici Gaming 2-0 galip gelerek adını turnuvanın asıl finaline yazdırmayı başardı.

Kaybedenler eşleşmeleri oldukça çekişmeli geçti. Navi, grup aşamasında kötü performans sergileyerek direk olarak kaybedenler eşleşmelerine kalan HyperGlory Team’e elenerek turnuvaya veda etti. Navi’yi elemeyi başaran HyperGlory ise sonraki turda Cloud9’a kaybetti. Ancak Cloud9 bir sonraki turda grup aşamalarının birincisi Team Secret’a kaybetti. Team Secret, grup aşamalarındaki takipçisi Big God ile yarı finalde karşılaştı ve 2-1 galip gelerek adını kaybedenler finaline yazdırdı.

Kazananlar Finalinde kaybeden Evil Geniuses ile karşı karşıya gelen Team Secret, rakibinin etkili oyununa karşılık veremedi ve 2-0 kaybederek turnuvaya veda etti.

Kazananlar Finalinde Vici Gaming’e kaybeden Evil Geniuses, Kaybedenler Finalini kazanarak turnuvanın asıl finali için tekrar Vici Gaming’in rakibi oldu. Çoğu kişi çekişmeli bir mücadele bekliyordu. Özellikle Kazananlar Finali’nde rakibini 2-0 yenmeyi başaran Vici Gaming favori olarak gösteriliyordu. Ancak Evil Geniuses kaybettikleri maçtan derslerini almış olacak ki turnuvanın finalinde rakibine tek bir şans vermeden 3-0’lık net bir skorla yenmeyi başardı ve DAC 2015’in şampiyonu oldu. Evil Geniuses bu başarısıyla birlikte turnuvadan $1,284,158 kazandı. Turnuvada ilk dör takımın kazandığı ödül şöyle;

DAC 2015
DAC 2015

Çok çekişmeli ve heyecanlı geçen DAC 2015’de yer alan takımlar ve turnuva ağacı için buraya tıklayın.

Evil Geniuses
Evil Geniuses
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.