SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Dota 2’nin Oyun Motoru Değişiyor!

Valve’ın 2004 yılında çıkışını yapan Counter Strike: Source ile birlikte oyun dünyasına kazandırdığı Source Engine günümüzde hala başarılı bir şekilde oyunlarda kullanılıyor. Yeni nesil ile birlikte Valve’da kendi oyun motorunu güncelleme ve geliştirmeyi seçip Source Engine 2’yi geliştireceği biliniyordu.

Geçtiğimiz aylarda League of Legends’a gelecek olan yeni haritanın haberlerinin çıkması üzerine Dota 2 için de yeni söylentiler ortaya çıkmıştı. Yeni bir oyun motorunun geliştirildiğini ve büyük bir güncelleme ile Dota 2’nin oyun motorunun değişeceği söylentileri vardı. Bu söylentiler Dota 2’nin resmi blogundan yayınlanan bilgilendirme mesajı ile artık doğrulanmış oldu.

Valve’ın yayımladığı mesajda Dota 2’ye 2015’in ilk yarısı itibariyle yeni bir güncelleme getirilerek oyun motorunun yenileneceği bilgisini paylaştı. Açıklama da her ne kadar net olarak Source Engine 2’den bahsedilmese de gelecek olan yeni oyun motorunun büyük olasılıkla Source Engine 2 olacağı düşünülüyor.

Dota 2
Dota 2
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.