HABERLER

DRAGON BALL: PROJECT Z’NİN İLK VİDEOSU YAYINLANDI

Akira Toriyama‘nın ilk olarak 1984 yılında kaleme aldığı,  birçok anime ve mangaya ilham kaynağı olmaya başaran Dragon Ball için kısa bir süre önce duyuru gelmişti. Dragon Ball FighterZ‘ın ikinci sezonundan ilk fragmanın gelmesi ardından, Bandai Namco‘dan Dragon Ball Game: Project Z‘nin duyuru videosu yayınlandı. Aksiyon/RPG türünde geliştirilecek olan oyunun raflarda yerini alacağı tarih hakkında kesin bir bilgi verilmesede , bu yıl içerisinde PC, Xbox One ve PS4 için piyasada olacağı açıklandı. E3 2019’da oyuna dair her şeyi öğreneceğimiz kesin gibi.

Project Z, hem anlatımıyla hem de hikayesiyle Dragon Ball evreninin en başında olanlarının anlatıldığı bir orijin hikayeye sahip olacak. Bu epik yeniden anlatımda Dragon Ball hayranları Kakarot‘un, daha çok bilinen ismiyle Goku‘nun, efsanevi maceralarını oynayabilecekler. Oyun, Dragon Ball Z‘nin sevilen hikayesini daha önce hiç olmadığı gibi anlatacak. Oyuncular Goku‘nun güç arayışını, mücadeleye susamışlığını ve hepsinden öte dünyayı kötü adamların en korkunçlarından koruma arzusu deneyimleyebilecek.

Fragmanda Goku‘yu serbest dünya oynanışında koştururken görsek de net bir şey söylemek için çok erken. Bunun yanında epik dövüş sahnelerine ev sahipliği yapacağı da kesin gibi. Hayranlarını heyecanlandıran ve şimdilik Dragon Ball Project Z olarak adlandırılan oyunun ilk videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.