SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

ActionE-SporHABERLER

DÜNYA DEVİ COMCAST E-SPOR ARENASINA GİRİYOR

Copyright Rex Shutterstock 2017;54393236;5100;3400;1485362558;Wed, 25 Jan 2017 16:42:38 GMT;0

ABD menşeili dev telekominikasyon şirketi LCK'den takım alıyor.

Ekim ayından itibaren birçok espor takımıyla görüşme yapan  Comcast’in Kasım ayında başlayacak transfer dönemi öncesinde LCK’den bir takım almak için danışmanlık hizmeti aldığı söylentiler arasında. Comcast’in LCK’e olan yatırım fikrinin lige çok olumlu getirileri olabileceği düşünülüyor.

Comcast firmasının Güney Kore’deki League of Legends pazarına girmesiyle, oyuncuların LCK’i para için terk etmelerinin engellenmesi bekleniyor. Henüz bu yıl başında Gen.G Esports ve  KING-ZONE DragonX  oyuncularının sözleşmeleri yurt dışından aldığı yatırımlarla zorlukla karşılanabildi.

Comcast’in LCK’e olan yatırım planının en büyük etkenlerinden birisi ise düşük maliyetle iyi  reklam yapabilme potansiyeline sahip olması. NA LCS’ten takım satın almanın LCK’ye oranla daha maliyetli olması ve aynı ücrete nerdeyse takımın bütün giderlerinin karşılanacak olması Comcast şirketi için daha akla yatkın görünüyor.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...