SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

ESPOR BÜYÜYOR: ÜNLÜ SPORCULARDAN ESPORA DESTEK

Her geçen gün büyüyen espora ünlü sporculardan da destek geliyor. Geçtiğimiz dönemde globalde, dünyaca ünlü markaların espor organizasyonlarına ve takımlarına verdikleri destekleri görmüştük. Son gelen haberlere göre, Nuri Şahin, Mehmet Nas ve Fernando Alonso da espor sektörüne giriyor.

Henüz 2.5 senelik bir organizasyon olmasına rağmen, uluslararası arenada ülkemizin en başarılı takımlarından biri olan Futbolist’in yaptığı açıklamaya göre, gurbetçi eski futbolcu Nuri Şahin, Futbolist’e yatırım kararı aldı. Daha önce, sporcu psikolojisi ve kariyer yönetimi konularında da çalışmış olan Şahin, Futbolist sporcuları ile, hem futbol bilgisini hem de taktik ve mental açıdan tecrübelerini paylaşacak. Bu gelişmeyle hedefi daha yükseğe koyan ekip, yaptığı açıklamada, ‘’Nuri Şahin – Futbolist birlikteliğinin ilk hedefi, uluslararası bir turnuvada final oynamak olacak’’ dedi.

Bir diğer işbirliği haberi de Sangal Esports’dan geldi. Bünyesinde bir çok takım bulunduran Sangal Esports’un menajeri Berke Mol’un #wewilldominate hashtagiyle yaptığı açıklamaya göre, Gençlerbirliği’nden hatırlayacağımız eski futbolcularımızdan Mehmet Nas, Sangal Esports’a yatırım yapma kararı aldı.

Ünlü sporcuların espora verdikleri desteklerle ilgili bir diğer haber de globalden geldi. Motorsporları tarihinin gelmiş geçmiş en önemli pilotlarından biri olan Fernando Alonso, FA Racing takımıyla çalışmalarına hız verdi. Alonso açıklamasını, ‘’Yeni takım. Yeni pilotlar. Aynı hedef’’ sloganıyla paylaştığı tweetle yaptı. Yeni sezonda FA Racing’in sponsorluğunu da Logitech yapacak. 2017 yılında, G2 ile başlayan işbirliğiyle, bir çok turnuvada boy gösteren takım, ayrılığın ardından bir süre sessizliğe gömülmüştü. O dönemki kadroda, G2 Esports pilotlarından, dünya 5 numarası Cem Bölükbaşı da yer alıyordu. Alonso, ‘’2019 sezonu için, takımımı temsil edecek özel ve yetenekli sürücülerden oluşan bir ekibi tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyım’’ dedi.