SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

E-Spor emeklileri İçin Yeni Kapı; Yayıncılık!

Riot Cast

Son yıllarda popülaritesini oldukça arttıran ve en son 2002 Dünya Kupasının yarı finalinin oynandığı stadyumda League of Legends 2014 sezonun finali oynanan yeni spor türü e-Spor’un oyunculara kattığı ekonomi gittikçe büyümesinin yanı sıra, emekliye ayrılan oyunculara da ekmek kapısı olan yayıncılık hayatı da insanlara şaşkınlık yaratıyor.

Bunun en son örneği, League of Legends’ın ikinci sezonunda Dünya Şampiyonasına katılmayı başarmış, World Elite takımında yer alan CaoMei, yayıncılık için e-Spor kariyerine son verdi. e-Spor oyunculuğundan ayda 600 ile 1200 dolar arasında geliri olan oyuncunun, ZhanQi TV ile anlaşmasından sonra yıllık kazancı 817.863 dolar olacak. 22 yaşındaki CaoMei, aylık en az 90 saatlik League of Legends yayını yapmak şartıyla beraber ZhanQi TV ile sözleşme imzaladı. Neredeyse ortalama bir futbolcu maaşına denk bir rakam.

League of Legends - Sangam Stadyum
League of Legends – Sangam Stadyum
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.