0
21 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Amerika LCS Bahar Mevsim Finalleri ve LCS’e Yükselme PlayOffları Açıklandı

Geçtiğimiz haftasonu yapılan karşılaşmalar sonrasında Amerika LCS'in Bahar Mevsimi normal sezonu sona erdi. Son hafta karşılaşmalarından sonra Bahar Mevsim Finalleri'nde mücadele edecek takımlar arasında eşleşmeler ve Amerika LCS Yaz Sezonu'nda yer almak için mücadele edecek olan takımlar arasındaki eşleşmeler de belli oldu.

Sezonun başından beridir yüksek bir performans ile mücadele eden ve yalnızca yedinci haftada CLG'e maç kaybeden Immortals ile sezona kötü bir başlangıç yapmasına rağmen, ilerleyen haftalarda performansını arttıran CLG, doğrudan Yarı Finallere yükselen ekipler oldu.

Sezon öncesi dönemde gerçekleştirdiği transferlele birlikte dikkatlari üzerinde toplayan Team SoloMid, gösterdiği performans ile taraftarlarını hayal kırıklığına uğratarak sezonu altıncı sırada tamamlayarak Finallere son sıradan katıldı. TSM'in rakibi ise sezonu üçüncü sırada tamamlamayı başaran Cloud9 takımı oldu. Amerika LCS'te yıllardır finallerde karşılaşan iki ekip, bu defa Çeyrek Final'de eşleşti.

Çeyrek Final eşleşmelerinin diğer ayağında ise yaz sezonunda iyi bir çıkış yapmasına rağmen Playofflarda iyi bir performans gösteremeyip Dünya Şampiyonası'na katılamayan Team Liquid ile sezon başında gerçekleştirdiği transferler ve yüksek bütçeli yatırımlar sonucunda sezona iyi bir başlangıç yapan, bir dönem Immortals'ın ensesinde takipte olan ancak, sezon sonuna doğru performans düşüklüğü yaşayan NRG eSports takımları eşleşti. Bu eşleşmelerin tarihleri ilerleyen günlerde açıklanacak.

2016 NA LCS Bahar Mevsim Finalleri

2016 NA LCS Bahar Mevsim Finalleri

Amerika LCS'e Yükselme Serilerinde yer alacak takımlar LCS'ten Renegades, Team Impulse ve Team Dignitas olurken, Amerika Challenger Series'ten yükselen takımlar ise Team Dragon Knight ve Apex Gaming takımları oldu.

İlk olarak 24 Mart tarihinde Team Dignitas ile Team Dragon Knight arasında eleme serisi gerçekleştirilecek. Kazanan takım bir üst turda 25 Mart'ta Renegades takımının rakibi olacak. Kaybeden takım ise gelecek sezon Amerika CS'te yer alacak.

25 Mart tarihinde bir yükselme maçı daha gerçekleştirilecek. Bu karşılaşmada Team Impulse ile Apex Gaming takımları karşılaşacak. Kazanan takım Amerika LCS'e yükselmeyi başarırken, kaybeden takım 27 Mart tarihinde Renegades takımının yer aldığı eşleşmede kaybeden takım ile bir beş maçlık seriye daha çıkacak. Bu eşleşmede kazanan Amerika LCS'te, kaybeden Amerika CS'te yer alacak.

Amerika LCS'e Yükselme Serileri

Amerika LCS'e Yükselme Serileri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.