0
22 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Avrupa LCS’te Finalin Adı Belli Oldu!

Avrupa LCS'te son viraja girildi. Worlds 2016'ya Avrupa'dan seri başı olarak katılacak olan takımı belirleyecek Avrupa LCS Yaz Mevsim Finali'nde G2 Esports ile Splyce ekipleri karşı karşıya gelecek. Hafta sonu oynanan Yarı Final karşılaşmalarında iki takım da rakiplerini geçmeyi başardı.

İlk Yarı Final eşleşmesinde Splyce ile H2k Gaming arasında gerçekleştirildi. Fnatic'i 3-0 ile devre dışı bırakan H2k ekibi ile sezonun sürpriz takımı Splyce arasındaki karşılaşma büyük bir çekişmeye sahne oldu. Çekişmeli karşılaşma beşinci maça uzandı. Son karşılaşmayı Splyce kazanmayı başardı ve 3-2'lik skorla Final'e kalmayı başardı.

Yarı Final'in diğer ayağında son şampiyon G2 Esports ile Unicorns of Love takımları karşı karşıya geldi. Bu sezon oldukça iyi bir görüntü çizen Unicorns of Love, son şampiyon karşısında fazla direnemedi ve karşılaşmadan 3-1 yenik ayrıldı. G2 Esports bu skorla birlikte Splyce'ın rakibi oldu. UoL ekibi de üçüncülük maçı için H2k ile eşleşti.

Bu iki karşılaşmanın senaryolarına inceleyecek olursak. G2 Esports'un şampiyonlukla tamamladığı senaryoyu düşündüğümüzde, eğer H2k takımı üçüncü olmayı başarırsa puan sıralamasından Worlds 2016'ya katılmayı garantileyecek. Ancak G2 Esports'un şampiyonlukla tamamladığı senaryoda Unicorns of Love ekibi üçüncü olursa, bu sefer ikinci tamamlayan Splyce takımı Worlds 2016'ya puan sıralamasından katılan takım olacak.

Diğer senaryoda ise Splyce ekibi şampiyonluğa ulaşırsa, üçüncülük ve dördüncülük karşılaşmasından gelecek olan sonucun pek önemi kalmayacak. Hali hazırda G2 Esports en yüksek puana sahip olmuş olacak ve puan sıralamasından Worlds 2016'ya katılmış olacak.

Avrupa LCS Yaz Mevsim PlayOffları

Avrupa LCS Yaz Mevsim PlayOffları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.