0
04 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Heroes of the Storm Spring Global Championship’te Şampiyon Belli Oldu!

Kore'de düzenlenen 2016 HotS Spring Global Championship'te şampiyon belli oldu. Koreli ekip MVP Black ile Çin takımı EDward Gaming'in karşı karşıya geldiği final karşılaşmasında Koreli ekip rakibine büyük bir üstünlük kurarak 3-0'la galip geldi ve şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvaya ikinci grup aşamasından katılan MVP Black, ilk aşamadan başarlı bir şekilde üst tura yükselen Team Naventic ve Team No Limit takımlarının yanı sıra Avrupa şampiyonu Team Dignitas  ile birlikte B grubunda yer aldı. Team Naventic ve Team No Limit'i devirmeyi başaran MVP Black, lider olarak Yarı Final'e yükselen ekip oldu. Yarı Final'de diğer grubun ikincisi eStar Gaming ile eşleşen MVP Black karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak Final'e yükselmeyi başardı.

EDward Gaming, ilk aşamada Team Naventic, Negative Synergy, Renovatio I ile eşleşti. Negative Synergy ve Team Naventic takımlarını yenen EDward Gaming, lider olarak ikinci grup aşamasına geçmeyi başardı. A grubunda yer alan EDward Gaming, bu aşamada da eStar Gaming, Cloud9 ve mYinsanity ile eşleşti. Cloud9 ve eStar Gaming'i deviren Çin ekibi Yarı Final'de Team No Limit ile eşleşti. Bu karşılaşmayı 2-1 ile geçen EDward Gaming, bir diğer finalist oldu.

MVP Black'in EDward Gaming'i 3-0 ile devirmesi sonrasında ilk Dünya Şampiyonu böylelikle belirlenmiş oldu. MVP Black, şampiyonluğun yanı sıra $150.000'lık ödülün sahibi oldu. EDward Gaming $75.000, Team No Limit ve eStar Gaming takımları da $50.000'lık ödül kazandılar.

MVP Black

MVP Black
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.