0
06 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 League of Legends World Championship’te Yer Alacak Takımlar Belli Oldu!

Sezonun ve dünyanın en iyisinin belirleneceği Worlds 2016'da yarışacak olan on altı takım belli oldu. Bölge şampiyonları, Bölge Puan Liderleri, Regional Qualifiers Şampiyonları ve IWCQ Şampiyonları'nın yer aldığı Worlds 2016'da yer alan takımlar ve torbaları şu şekilde;

Birinci Torba: Team SoloMid (Kuzey Amerika), ROX Tigers (Kore), EDward Gaming (Çin), Flash Wolves (Tayvan).

İkinci Torba: Counter Logic Gaming (Kuzey Amerika) G2 Esports, H2k Gaming (Avrupa), SK Telecom T1, Samsung (Kore), Royal Never Give Up, IMay (Çin), ahq e-Sports Club (Tayvan).

Üçüncü Torba: Cloud9 (Kuzey Amerika), Splyce (Avrupa), INTZ e-Sports (Brezilya - IWCQ), Albus NoX Luna (Rusya - IWCQ).

10 Eylül tarihinde yapılacak olan kura çekimi sonrasında takımlar dörderli olarak dört ayrı gruba ayrılacak. Grup maçlarında takımlar birbirleriyle ikişer kere karşılaştıktan sonra gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Çeyrek Finaller'e yükselecek.

Worlds 2016 bu sezon Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek. Grup maçları 29 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında Bill Graham Civic Auditorium San Francisco, California'da, Çeyrek Final maçları 13-16 Ekim tarihleri arasında The Chicago Theatre Chicago, Illinois'te, Yarı Final maçları 21-22 Ekim tarihleri arasında Madison Square Garden New York City, New York'ta ve son olarak Final karşılaşması 29 Ekim'de Staples Center Los Angeles, California'da gerçekleşecek.

Team SoloMid, bu sezon da Worlds'e katılmayı başararak, elindeki rekoru geliştirdi. On altı takım arasında en çok katılan takım olan TSM, ilk sezondan beridir Worlds'te yer alan tek takım. Bu sezon sürpriz olarak ise Avrupa'nın dev takımı Fnatic, Worlds'te yer alamayacak. Sezon 2'de de katılamayan Fnatic, geçen seneki Worlds'te Yarı Final'de KOO Tigers'a 3-0 kaybetmişti.

İlk defa Worlds'e katılacak takımlara bakacak olursak, Avrupa'dan G2 Esports ve Splyce, Çin'den IMAY, Brezilya'dan INTZ e-Sports, Rusya'dan Albus NoX Luna takımları ilk defa Worlds'te yer alacak. Özellikle IMAY, Bahar sezonunda Çin Yükselme Ligi'nde yer alıyordu EDward Esports adıyla yarışan ekip LPL'e yükseldikten sonra IMAY adını aldı. Daha önce Samsung'un iki takımla yer aldığı Worlds'te şimdi de Edward oluşumu iki takımla yer alıyor. Ancak 2014'ten sonra değişen kurallar gereği takımlar artık aynı düzeyde yarıştıklarında ortaklıklar bozulmak zorunda. Bu yüzden yeni sezonun başında EDward Esports, IMAY oluşumuna satıldı.

Worlds 2016 Katılımcıları

Worlds 2016 Katılımcıları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.