0
21 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Son Hafta Sonuçları

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Sezonu lig aşaması geçtiğimiz gün yapılan karşılaşmalar neticesinde sona erdi. Son hafta karşılaşmaları ile birlikte ligden düşen ve PlayOfflara avantajlı başlayacak olan takımlar belli oldu.

Süper hafta sonrasında son sıraya yerleşen Beşiktaş.OHM ekibi, son hafta karşılaşmalarında da iki mağlubiyet alarak Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne veda eden ilk takım oldu. Bu veda sonrasında muhtemelen Oyun Hizmetleri takımı gelecek sezon Yükselme Ligi'nde devam edecek, Beşiktaş JK ise başka bir takımla anlaşacak ya da kendi slotunu satın alacak. Kötü bir senaryoda ise BJK yatırımlarını sürdürmeyip gelecek sezon ligde yer almayabilir.

Son haftaya kadar SuperMassive ile Dark Passage arasında gidip gelen liderlik savaşından SuperMassive galip geldi. Bu hafta oynanan derbide SuperMassive, Dark Passage'ı 2-0 mağlup ederek liderliği garantilemiş oldu. Dark Passage ikinci maçında Crew ekibini yenmeyi başardı ve PlayOfflara Yarı Final'den katılma hakkı elde etti. HWA son maçta aldığı beraberlik ile birlikte üçüncü sırada kaldı ve doğrudan Yarı Finaller'den katılma hakkı elde edemedi.

Çilekler ekibi, süper haftadaki çıkışı ile birlikte son sıradan kurtulmuştu. Ligden direk düşmekten kurtulan Çilekler, Yükselme Ligi'ni ikinci sırada tamamlayan takımla Yükselme Serileri maçına çıkacak ve ligde kalmak adına bir şansı daha olacak. Crew ekibi de Beşiktaş'tan aldığı puanlarla birlikte PlayOff'a katılmayı başardı.

Bu sonuçlarla birlikte SuperMassive ile Dark Passage Yarı Finaller'e yükseldi. SuperMassive aynı zamanda Çeyrek Final'den Yarı Finaller'e yükselmeyi başaran iki takımdan sıralamada düşük olan ile eşleşme şansı da bulunuyor. Çeyrek Final eşleşmelerine bakacak olursak, HWA ile Crew eşleşirken, Team Turquality ile de Team Aurora eşleşti. Size bu eşleşmelerden hangi takımlar galip ayrılır? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Son haftanın toplu sonuçları ve oluşan puan durumu sizlerle;

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Son Hafta Puan Durumu

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Son Hafta Puan Durumu

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Son Hafta Sonuçları

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Son Hafta Sonuçları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.