0
03 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Tiebreak Karşılaşma Sonuçları

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış sezonu sona erdiğinde üç takımın aynı galibiyete sahip olması sonrasında aralarındaki maçlarda da üstün bir tarafın olmaması sebebiyle Tiebreak karşılaşmalarına gidildi. Sezonu sekiz galibiyet ve altı yenilgi ile tamamlayan Beşiktaş.OHM, Super Massive ve HWA takımları bugün tekrar üçüncülük için mücadele içine girdi.

Tiebreak karşılaşmalarında ilk olarak Beşiktaş.OHM ve HWA karşılaşması yapıldı. Karşılaşmayı kazanan Beşiktaş, büyük bir avantaj elde etti. İkinci karşılaşma HWA ile SuperMassive arasında gerçekleşti. Bu karşılaşmadan HWA galip ayrılınca HWA için bir umut doğdu. Üçüncü karşılaşma SuperMasive ile Beşiktaş.OHM arasında gerçekleşti. Beşiktaş eğer galip ayrılmayı başarsaydı ligi üçüncü olarak tamamlayacaktı. Ancak SuperMassive'in galip gelmesi Tiebreak karşılaşmalarının da Tiebreak'e gitmesine neden oldu.

Bu sefer kura çekimi gerçekleştirildi ve Beşiktaş kura çekimi sonrasında beşinci sıradan kurtularak üçüncülük/dördüncülük karşılaşmasına doğrudan katıldı. Kuranın kaybedenleri HWA ile SuperMassive arasında Beşiktaş'ın rakibi olmak için yeni bir karşılaşma yapıldı. Bu karşılaşmadan SuperMassive galibiyet ile ayrılınca, HWA ligi beşinci sırada tamamlamış oldu.

HWA karşısında sergilediği performans ile taraftarlarının bir sezondur beklediği oyunu sergileyen SuperMassive, moralli bir şekilde çıktıkları Beşiktaş karşılaşmasından da galip ayrılmayı başardı ve ligi üçüncü sırada bitirdi ve Kış Mevsim Finalleri'nde Team Turquality'nin Çeyrek Final'deki rakibi oldu. Beşiktaş ekibi de dördüncü sırayı alarak Çeyrek Final'de HWA ile eşleşti.

Türkiye Şampiyonluk Ligi Tiebreak Aşaması

Türkiye Şampiyonluk Ligi Tiebreak Aşaması
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.