0
11 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’e Çıkan Son İki Takım Belli Oldu!

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi'ni altıncı ve yedinci sırada bitiren takımlar olan Team Turquality ve Çilekler takımı, Yükselme Ligi ikincisi ve üçüncüsü olan SuperMassive TNG ve Victorious ACE takımları ile gelecek sezon Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde yer almak için mücadele etti.

Dün oynanan ilk eşleşmede Çilekler ile SuperMassive TNG takımları karşı karşıya geldi. Çilekler'den kaptan Cognac'ın hasta olması nedeniyle takımda yer alamaması, son dakika yaşanan ormancı değişikliği ile karşılaşmaya çıkan Çilekler, SuperMassive TNG karşısında 3-1 yenik ayrıldı ve Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne veda etti.

Bu sonuçla birlikte Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne yükselen SuperMassive TNG, gelecek sezon ligde yer alabilmesi için kurallar gereği SuperMassive ile olan bağlarını koparmak zorunda. Bugün oynanan ikinci eşleşmede ise Team Turquality ile Victorious Ace takımları karşı karşıya geldi. Geçen sezonda da karşılaşadan bu iki takımın mücadelesinden bu kez zaferler ayrılan taraf Victorious ACE oldu.

PlayOfflar'da ormanda Rawbin ile oynayan Team Turquality, Yükselme Serisi'nde Beşiktaş'tan tanıdığımız Taikki ile karşılaşmada yer aldı. Karşılaşma Victorious ACE'in 3-1 üstünlüğü ile sona erdi. Türkiye'nin ilk eSpor kulüplerinden olan TT, bir çok kez de TBF'de yer alan efsanevi takım böylelikle Şampiyonluk Ligi'nden düşmüş oldu.

Yurtdışında bir çok örneğini yaşadığımız bu durum, bu sene ülkemizde de yaşandı ve Beşiktaş ile TT aynı sezonda ligden düşerek takipçillerini şoka uğrattı. Başka bir dipnot eklemek gerekirse, HWA Gaming dışında, Dark Passage ile herhangi bir mevsim Finali'nde karşı karşıya gelmiş ve kaybetmiş olan tüm ekipler ligden düşme tecrübesini tatmış oldu. İlk olarak Wild Fire ile başlayan bu lanet, sonrasında Beşiktaş'ı, şimdi de Team Turquality'i buldu.

Bu sonuçlarla birlikte 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi'nde, Dark Passage, SuperMassive, Team Aurora, Crew e-Sports Club, HWA Gaming takımlarının yanı sıra, Yükselme Ligi'nden gelen üç takım Team Orora, SuperMassive TNG ve Victorious ACE takımları ligde yer alacak. Team Orora ve SuperMassive TNG takımları, kurallar gereği ana oluşumları olan Team Aurora ve SuperMassive takımları ile bağlantılarını kesmek zorunda.

2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi

Türkiye Şampiyonluk Ligi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.