0
28 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Alibaba.com’un eSpora Yatırımları Devam Ediyor!

Geçtiğimiz dönemlerde paylaştığımız haberde bahsettiğimiz, Çin'de düzenlenecek olan World Electronic Sports Games için yaklaşık olaran on beş milyon dolarlık bir yatırım sağlayan Çin'in en büyük e-ticaret oluşumu olan Alibaba.com'un eSpora olan yatırımları devam etmekte.

E-Sporu dünyaya bir spor dalı olarak tanıtma amacı taşıyacan ve bu sebeple kurulan Uluslararası eSporlar Federasyonu (IeSF) oluşumu, bu sebeple Alibaba.com ile bir partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu birleşmeyle birlikte eSporun tüm dünya genelinde kendi yasal hakları olan bir oluşum haline getirmenin sağlanması için de ilk adım atılmış oldu. Anlaşma ile ilgili olarak Alibaba CEO’su Zhang Dazhong, hedeflerinde eSporu Olimpiyatlara dahil etmek olduğunu açıkladı.

Bu anlaşmayla birlikte oluşum, hem amatör hem de profesyonel oyuncular için daha fazla organizasyon çeşitliliği sağlamak, dünyanın eSpor konusunda daha bir bilinçli olmasını sağlamak ve yasal olarak tanınabilirliğini arttırmak ve fikri mülkiyet kanunu ile eSporun haklarının korunmasını sağlamayı amaçlıyor.

Tüm bu katkılarla birlikte Alibaba.com'un eSpora sağlamış olduğu yatırım yüz elli milyon dolara ulaştı. Bunun yanı sıra Alibaba.com, Çin'de eSporun bir yaşam tarzı olmasını sağlamak için yeni mekanlar da inşa ettiği belirtildi.

Aliexpress

Aliexpress, Alibaba.com'un en büyük gelir kaynaklarından biri.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.