0
24 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Americas Minor Championship’de Şampiyon Belli Oldu!

ESL One Cologne 2016 Elemelerine katılacak olan son iki takımı belirleyen Americas Minor Championship'te şampiyon OpTic Gaming oldu. Sekiz takımın yer aldığı turnuvada Amerikalı takımlar son ikiye kalmak için birbiriyle mücadele verdi.

Dörderli olarak iki gruba ayrılan takımlardan A grubundan; Tempo Storm ve Team SoloMid takımları Yarı Finallere yükselmeyi başarırken, B grubundan da; OpTic Gaming ile Selfless Gaming takımları Yarı Finallere yükselmeyi başardı.

Çapraz eşleşmeler sonucunda Tempo Storm, Selfless'ı 2-0 ile geçip Kazananlar Finali'ne yükseldi. Diğer eşleşmede de OpTic Gaming, TSM'i 2-1 ile geçerek Kazananlar Finalisti oldu. Tempo Storm ile OpTic Gaming arasında yapılan karşılaşmada OpTic Gaming, 2-1 galip gelerek adını Büyük Final'e yazdırdı.

Bu yenilgi sonrası Kaybedenler Finali'ne düşen Tempo Storm, burada Team SoloMid ile eşleşti. Bu karşılaşmadan 2-0 galip ayrılan Tempo Storm, Büyük Final'de yeniden OpTic Gaming'in rakibi oldu. Ancak bu finalden de OpTic Gaming 2-1'lik galibiyet ile ayrılmayı başardı ve turnuvanın şampiyonu oldu.

Bu sonuçlar neticesinde OpTic Gaming ve Tempo Storm ESL One Cologne 2016 Elemeleri için kalan son iki bileti almış oldu. Bunun yanı sıra OpTic Gaming $30.000, Tempo Storm $15.000 ve TSM $5.000'lık ödüllerin sahipleri oldu.

Americas Minor Championship 2016

Americas Minor Championship 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.