0
17 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Amerika CS’in Şampiyonu Apex Gaming Oldu

Amerika LCS'e yükselme ligi olan America Challenger Series'te dün oynanan final karşılaşmalasında Team Dragon Knight ile Apex Gaming kozlarını paylaştı. Yarı Final'de Ember'ı 3-1 ile geçen Team Dragon Knight, transferleri ile birlikte favori gösteriliyordu. Öte yandan Team Liquid Academy'i 3-1 ile geçen Apex'te de dört Koreli'nin bulunması onları tehlikeli bir takım olarak göz önündeydi.

İlk iki karşılaşmadan takımlar birer galibiyet almayı başardı. Ancak bu noktadan sonra Apex Gaming, sazı eline alan ekip oldu ve peş peşe iki maç kazanarak skoru 3-1'e getirmeyi başardı. Böylelikle Amerika CS'in şampiyonu ünvanının yanı sıra, eleme oynamadan Amerika LCS'e yükselme PlayOfflarına kalmayı garantiledi. Apex Gaming, LCS'i dokuzuncu bitiren takımla beş maçlık bir seriye çıkacak. Kazandığı taktirde önümüzdeki yaz mevsiminde Amerika LCS'te yer alacak. Kaybederse diğer serinin kaybedeni ile tekrar beş maçlık bir seriye çıkacak.

Team Dragon Knight ise LCS sonuncusu ile bir ön eleme oynamak durumunda kaldı. TDK'nın LCS'e yükselmesi için ilk olarak bu elemeyi kazanması gerekmekte. Kaybederlerse LCS hayallerine bu sezonluk veda etmek zoruna kalacaklar.

Apex Gaming

Apex Gaming
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.