0
08 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Anıl “HolyPhoenix” Işık, İspanya Yolcusu!

Avrupa CS'te Team Huma ile mücadele eden, takımıyla birlikte Avrupa CS şampiyonluğu yaşayan HolyPhoenix, Team Huma'nın LCS'e yükselmeyi başaramaması sonrasında Türkiye'ye dönmüş ve HWA Gaming forması giymişti.

Bir dönem Crew'un Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne çıkmasında da pay sahibi olan HolyPhoenix, sezonun sona ermesiyle birlikte yeniden yurtdışından teklifler beklediğini duyurmuştu. Bu gelişme sonrasında İspanya'nın eSpor oluşumlarından biri olan Thunderx3 Baskonia’ya transfer olduğu açıklandı.

Aynı Team Huma'da da olduğu gibi ilk olarak Avrupa CS'e yükselme mücadelesi verecek olan HolyPhoenix, takımı ile birlikte Avrupa CS'e katılmayı başarmaları durumunda Bahar sezonunda Avrupa CS'te mücadele edecek ve Avrupa LCS'e çıkmaya çalışacak.

Geçen sene Fenerbahçe Basketbol takımının Euroleague Yarı Final'inde karşı karşıya geldiği İspanyol basketbol kulübü Laboral Kutxa yani diğer adıyla Saski Baskonia'nın sahip olduğu eSpor şubesi olan Thunderx3 Baskonia'da üç İspanyol oyuncunun yanı sıra bir de Belçikalı bir isim bulunuyor.

Takım kadrosuna baktığımızda üst koridorda daha önce ülkemizde Atlas forması giymiş olan Jerónimo "jer0m" Pujades Tárraga yer alıyor. Ormanda Giants Gaming forması giymiş isim olan Alejandro "Carbono" González Julián, orta koridorda çaylak Sergio "Diamond" Marti, destek rolünde Team Huma'da Anıl'ın takım arkadaşı olan Christophe "je suis kaas" van Oudheusden bulunuyor. Nişancı pozisyonunda da temsilcimiz Anıl "HolyPhoenix" Işık yer alacak.

HolyPhoenix'ten önce nişancı pozisyonunda ise Holy'den sonra Team Huma'ya katılan Copenhagen Wolves tecrübesi de bulunan İngiliz isim Marc "Caedrel" Robert Lamont yer alıyordu. Takımın genel menajeri olarak SK Gaming ve Millenum'da forma giymiş, Origen'de ise baş antrenör olarak görev yapmış İspanyol isim Alvar "Araneae" Martin Aleñar bulunurken, takımı koçluğunda ise, Aarón "Babeta" Collados Bernabeu yer alıyor.

Multiplayer ekibi olarak Anıl "HolyPhoenix" Işık'a yeni kariyerinde başarılar dileriz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.