0
10 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Asian Minor Championship 2016’da Şampiyon Belli Oldu!

Kore'nin Seoul şehrinde düzenlenen Asian Minor Championship 2016'da şampiyon belli oldu. Asyalı takımların yarıştığı turnuvayı Çin ekibi TyLoo kazandı. Bunun yanı sıra TyLoo ile birlikte Final oynayan Renegades takımları ESL One Cologne 2016'ya da gitme hakkı kazandı.

Sekiz takımın hem ödül hem de ESL One Cologne 2016'ya katılmak için yarıştığı Asian Minor Championship 2016'da üç günlük mücadeleler sonucunda ESL One Cologne 2016 yolcusu iki takım ve turnuvanın şampiyonu belli oldu.

B grubunda yer alan Çin temsilcisi TyLoo, ilk maçında Risky'i, ikinci maçında Renegades'i devirip, grup lideri olarak gruptan çıkmayı başardı. Yarı Final'de A grubunun ikincisi olan VG.CyberZen ile eşleşen TyLoo, rakibini 2-1 yenerek Kazananlar Finali'ne yükseldi. Bir diğer yarı final eşleşmesinde Renegades, Team Immunity'i 2-1 ile geçince Kazananlar Finali'nde Renegades ile TyLoo eşleşti.

Bu karşılaşmadan Renegades 2-1 galip ayrılmayı başardı ve ilk finalist olmayı başardı. Yarı Final'in kaybedenleri Team Immunity ile VG.CyberZen arasındaki eşleşmeden VG.CyberZen 2-0 galip ayrılında Kaybedenler Finali'nde TyLoo ile eşleşti. TyLoo, rakibini 2-0 yenmeyi başardı ve Büyük Final'de yeniden Renegades'in karşısına çıktı.

Renegades ile oynadığı iki karşılaşmadan da yenik ayrılan TyLoo, final karşılaşmasında rakibini 2-1 devirmeyi başardı ve turnuvanın şampiyonu oldu. Şampiyonluk ödülü $30.000'lık ödülün yanı sıra ESL One Cologne 2016'ya da Renegades ile birlikte katılma hakkını elde etti.

Asian Minor Championship 2016

Asian Minor Championship 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.