0
29 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa LCS Yaz Mevsim Şampiyonu Belli Oldu!

Dün gece Krakow'da oynanan Final karşılaşması sonrasında Avrupa LCS'in son şampiyonu belli oldu. Bahar sezonunda da olduğu gibi Yaz sezonunda da şampiyonluğu göğüsleyen ekip G2 Esports oldu. Bu seneyle birlikte Avrupa LCS'te mücadele etmeye başlayan ekip, iki sezon üst üste şampiyonluğa ulaşarak kalitelerini kanıtlamış oldular.

İlk uluslararası deneyimleri olan MSI 2016'da oldukça kötü bir performans sergileyip, Avrupa'nın tüm eleştirilerini üzerine çeken ekip, sezona üç değişiklikle başlamıştı. Alt koridor ikilisi Kim "Emperor" Jin-hyun ve Glenn "Hybrid" Doornenbal ile yollarını ayıran G2 Esports, Origen'in alt koridor ikilisi Jesper "Zven" Svenningsen ve Alfonso "Mithy" Aguirre Rodriguez'i kadrosuna katmıştı.

Üst koridor için rotasyonlu kadro düşünen G2 Esports Koreli isim Dae-Han "Expect" Ki transfer etmişti, Mateusz "Kikis" Szkudlarek'in altı kişilik kadro sistemine ayak uyduramaması sonrasında takımdan ayrılmasıyla başlayan süreçte, G2 Esports ligi domine etmeyi başarmış ve sezonu lider olarak tamamlamıştı.

PlayOfflar'da Yarı Final aşamasında dahil olan G2 Esports, Yarı Final eşleşmesinde Unicorns of Love ekibini 3-1 ile geçmiş adını Final'e yazdırmıştı. Final'de bu sezonun flaş takımı olan Splyce ile karşılaşan G2 Esports, yine aynı skorla 3-1 ile rakibini yenmeyi başardı ve şampiyonluğa ulaştı.

Bu galibiyet sonrasında G2 Esports Worlds 2016'ya doğrudan katılan ilk takım olurken, üçüncülük maçını kazanan H2k ekibi de puan sıralamasında zirveye yükselerek ikinci torbadan Worlds 2016'ya katılma hakkını elde etti.

Avrupa LCS Yaz Mevsim Finalleri

Avrupa LCS Yaz Mevsim Finalleri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.