0
28 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa LCS Yaz Mevsim Sezonunda Mücadele Edecek Üç Takım Belli Oldu!

Kış mevsiminin ormal sezonun sonra ermesiyle birlikte Avrupa LCS'te son üç sırayı alan takımlar ve Avrupa CS'te ilk iki sırada bulunan takımlar arasında Avrupa LCS yaz sezonunda mücadele etmek için Yükselme Serileri maçları oynandı.

İlk olarak LCS sonuncusu Giants Gaming ile CS ikincisi Copenhagen Wolves takımları bu Yükselme serilerinde yer almak için bir ön eleme karşılaşması oynadı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan takım Giants oldu ve Yükselme serilerine yükselmeyi başardı. Kaybeden CW ise Challenger Series'e düştü.

Yükselme Serileri'nde ilk eşleşme Giants Gaming ile Splyce arasında gerçekleşti. Giants ilk seride sürekli öne geçmeyi başarsa da Spylce ekibi sonraki karşılaşmada beraberliği yakalamayı başardı. Böylelikle 2-2'ye gelen seride son maçı kazanan Danimarkalı ekip olunca Splyce Avrupa LCS yaz mevsimi sezonuna yükselen ilk takım olmayı başardı.

Yükselme Serisi'nin diğer eşleşmesinde temsilcimiz Anıl "HolyPhoenix" Işık'ın yer aldığı Team Huma ile LCS'i dokuzuncu sırada tamamlayan Team ROCCAT arasında gerçekleştirildi. Godbro'nun baştan sona etkisiz olduğu ilk iki karşılaşma sonrasında Roccat seride 2-0 öne geçmeyi başardı. Ancak üçüncü karşılaşmaa HolyPhoenix'in ağırlığını koyması ve Jhin ile sergilediği inanılmaz performans sonrasında karşılaşma 2-1'e geldi.  Ancak bu performans bile Team Huma'nın diğer oyuncularını ateşleyemedi ve dördüncü karşılaşmada Team Roccat galip gelerek Avrupa LCS yaz mevsimi sezonuna yükselen ikinci takım oldu.

İlk karşılaşmaların kaybedenleri Giants ile Team Huma arasında LCS'e yükselecek olan son takımı belirleyen bir karşılaşma daha oynandı. Roccat karşısında sergilediği performansın çok da üstüne çıkmayan Team Huma yine aynı skorla 3-1 ile Giants'a kaybetti ve LCS hayalleri suya düştü. Böylece LCS'i son üç sırada bitiren takım yerlerini korumayı başardı.

Temsilcimiz Anıl "HolyPhoenix" Işık maalesef LCS'e yükselmeyi başaramadı. Ancak umuyoruz ki serilerde sergilediği performans sonrasında LCS takımlarından herhangi birinin transfer eder. Bakalım ilerleyen günler bize ne gösterecek? Belli mi olur, takımıyıla katılamasa da, belki takımlardan biri Anıl Işık'ı kadrosuna katar. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Avrupa LCS Yükselme Serileri

Avrupa LCS Yükselme Serileri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.