0
11 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa LCS’te Final’in Adı Belli Oldu!

İki haftadır devam etmekte olan Avrupa LCS Bahar PlayOffs aşamasında finalin adı, bu hafta sonu yapılan karşılaşmalar sonrasında belli oldu. Cumartesi günü yapılan karşılaşmada sezonu ikinci sırada tamamlayan H2k ile geçtiğimiz hafta Unicorns of Love'ı Çeyrek Final'de 3-0 eleyen Origen takımları karşılaştı.

Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada Origen, H2k'yi 3-2 yenerek adını finale yazdıran ilk ekip oldu. H2k'in durumu 2-1'e getirmesi sonucu dördüncü karşılaşmada PowerOfEvil'ın yerine forma giyen xPeke, takımının dördüncü maçı almasında büyük bir rol sahibi oldu.

Son karşılaşmada bu sefer PowerOfEvil yer aldı. İyi de bir maç çıkaran PowerOfEvil'la birlikte Origen takımı maçı kazanarak seride 3-2 öne geçti ve ilk finalist olmayı başardı.

Pazar günü yapılan Yarı Final eşleşmelerinin bir diğer ayağında sezonu lider tamamlayan G2 E-Sports ile Çeyrek Final'de Team Vitality'i geçtiğimiz hafta 3-1 ile geçen Fnatic takımları karşılaştı. İlk iki karşılaşmadan birer galibiyet çıkması ile seride skor 1-1'e geldi. Ancak daha sonrasında G2 E-Sports, seriye ağırlığını koyarak seriyi 3-1'e getirdi ve finalde Origen'in rakibi oldu.

Böylelikle Fnatic uzun yıllardan sonra ilk defa Final karşılaşmasında yer alamadı. Origen ile G2 E-Sports arasında oynanacak olan Final karşılaşması 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

2016 EU LCS Spring PlayOffs

2016 EU LCS Spring PlayOffs
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.