0
09 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa ve Amerika CS’te İlk Finalistler Belli Oldu!

Avrupa LCS ve Amerika LCS'e yükselme ligleri olan Challanger Series'te ilk Yarı Final karşılaşmaları oynandı. Avrupa'da Team Huma ile Inspire eSports karşılaştırken, Amerika'da Team Dragon Knight ile Ember takımları karşılaştı.

Avrupa'daki mücadele oldukça çekişmeli geçti. İlk maçı Inspier eSports alırken, ikinci maçı Team Huma aldı. sonraki iki maç da aynı şekilde devam edince, seri son maça uzadı.

Son karşılaşmadan da Team Huma galip ayrılınca 3-2 ile birlikte finale yükselen ekip Team Huma oldu ve adını Avrupa LCS Yükselme Playofflarına yazdırmayı garantiledi. Team Huma'nın finaldeki rakibi Millenium ile Copenhagen Wolves arasındaki mücadelenin galibi olacak.

Amerika'daki mücadelede Team Huma'dan satın alınan ormancı Santorin ile ne yapacağı merak edilen Ember, geçtiğimiz sezon LCS'te mücadele eden ve Renegades takımı ile girdiği takas sonrasında Flaresz ile Alex Ich'i kadrosuna katan Team Dragon Knight ile karşılaştı. Ember ilk karşılaşmadan galip ayrılmayı başarsa da sonraki üç karşılaşmayı kaybedince TDK 3-1'lik skor ile finale yükseldi.

Bu skor sonrasında TDK, Amerika LCS'e Yükselme Playoff'larında yer almayı garantiledi. TDK'nın rakibi Apex ile Team Liquid Academy arasındaki mücadelenin galibi olacak.

2016 LCS

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.