0
04 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa ve Amerika LCS’te Spring PlayOff Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu!

Geçtiğimiz haftasonu Avrupa ve Amerika'da normal sezonun sona ermesiyle birlikte LCS Spring PlayOff Çeyrek Final eşleşmeleri oynandı. Avrupa'da Fnatic ve Origen, Yarı Finallere çıkmayı başaran takımlar olurken, Amerika'da ise Team Liquid ile TSM takımları adını Yarı Finaller'e yazdırdı.

Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarda Avrupa'da Fnatic ile Team Vitality karşı karşıya geldi. Sezon boyunca inişli çıkışlı bir performans sergileyen Fnatic, son sıradan PlayOfflar'a yükselmişti. Sezon içerisinde gösterdikleri performans ile çıkış yakalayan ve ilk iki sırayı zorlayan Team Vitality, son hafta aldığı yenilgilerle üçüncü sıraya gerilemişti. Bu iki takımın arasında gerçekleştirilen mücadele Fnatic, rakibini 3-1 ile geçerek G2 Esports'un Yarı Final'deki rakibi olmayı başardı.

Cumartesi günü  Amerika LCS kanadın da TSM ile Cloud9 takımları karşı karşıya geldi. Genellikle Final oynamaya alışık bu iki takım Çeyrek Finaller aşamasında karşı karşıya geldi. TSM'in genellikle ilk iki sırada yer aldığı Amerika LCS'te bu sezon son sıradan PlayOfflar'da yer almasını kimse beklemiyordu. Ligdeki performansına nazaran daha sağlam bir performans sergileyen TSM, karşılaşmadan 3-1 galip ayrılarak Immortals'ın Yarı Final'deki rakibi oldu.

Pazar gününe geldiğimizde Avrupa'da Origen ile Unicorns of Love takımları karşı karşıya geldi. Son dönemlerde iyi bir çıkış yakalayan Origen ve performansı düşen Unicorns Of Love takımları arasında oynanan karşılaşmada Origen, sergilediği başarılı performansın neticesini 3-0 ile taçlandırdı ve Yarı Final'de H2k'in rakibi oldu. Amerika kanadına baktığımızda ise sezona hızlı bir giriş yapan ancak son haftalara doğru düşüş yaşayan NRG eSports ile Team Liquid takımıları karşılaştı.

Geçen sezon iyi bir performans sergileyen Team Liquid, bu sezon pek de istedikleri oyunu sergileyemese de PlayOfflar'a kalma başarısı gösterdi. Çeyrek Final karşılaşmasında eski performanslarından kesitler sunan Team Liquid, NRG'yi 3-0 ile geçmeyi başardı ve CLG'nin Yarı Final'deki rakibi oldu.

Yarı Final karşılaşmaları önümüzdeki haftasonu gerçekleştirilecek ve Riot Games'in resmi Twitch.tv kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

EU LCS Spring Playoff

EU LCS Spring Playoff

NA LCS Spring PlayOff

NA LCS Spring PlayOff
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.