0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa, Yeni Şampiyonuna Merhaba Dedi!

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen Avrupa LCS Bahar Sezonu Finali'nde sezonun yeni ekibi G2 Esports ile çaylak sezonunda Worlds'e katılma başarısı gösteren Origen takımı karşı karşıya geldi.

Normal sezonla sergilediği performansla birlikte izleyenleri ve taraftarlarını mutlu etmeyi başaran G2 Esports, Origen'i 3-1 yenmeyi başardı ve Avrupa'daki ilk şampiyonluğunu elde etti. Geçen sezonu Challenger Series'te geçiren ekip sezon sonunda Avrupa LCS'e yükselmeyi başarmıştı. İlk sezonunda oldukça başarılı bir performans sergileyen G2 Esports takımı sezonu lider tamamlanmıştı.

Doğrudan Yarı Final'lere kalmayı başaran ekip, Team Vitality'i 3-1 ile geçen Fnatic ile eşleşmişti. Fnatic ile yaptıkları karşılaşmayı 3-1 kazanmayı başaran G2 Esports, böylece Fnatic'i ilk defa finalin dışına itmeyi başarmıştı.

Origen, geçtiğimiz sezon dahil oldukları LCS'te finale kalmayı başarmış ancak Fnatic'e kaybetmişti. Bu sezon Çeyrek Final aşamasından dahil oldukları PlayOfflarda ilk olarak Unicorns of Love'ı 3-0 ile geçmeyi başardı. Yarı Final karşılaşmasında sezonun başarılı takımlarından H2k ile karşılaşan Origen oldukça çekişmeli geçen eşleşmeden 3-2 galip ayrılmayı başarmış ve adını finale yazdırmıştı.

İlk iki maçta takımlar birer galibiyet almayı başardı. Üçüncü karşılaşmada Zven ve PowerOfEvil'ın kötü performansıyla Origen seride geriye düştü ve seri G2 Esports ekibi lehine 2-1'e geldi. H2k karşılaşmasında da olduğu gibi  kritik dördüncü karşılaşmaya Origen, xPeke ile çıktı. Bunun etkisini de oyun başında elde ettiği skorlarla da pekiştiren Origen soAZ, Amazing  ve xPeke'nin etkili oyununa rağmen yaptıkları hatalar sonrasında G2 Esports'un maçı çevirmesine neden oldu ve G2 Esports, şampiyonluğa ulaştı.

G2 Esports'ta seri boyunca öne çıkan performans olarak orta koridor oyuncular Perkz'ın performansı etkili oldu. Bazı karşılaşmalarda da üst koridorları Kikis, ormancıları Trick ve nişancıları Emperor'un zaman zaman etkili performanslarına tanıklık ettik.

Bu sonuçlar sonrasında G2 Esports, Avrupa'nın yeni şampiyonu olmayı başardı ve MSI 2016'da bölgesini temsil etme hakkına erişti. 2016 Worlds'e katılacak takımları belirlemede etkili olan Puan Sıralaması'nı etkiliyen Üçüncülük/Dördüncülük karşılaşmasında sezonu pek istediği gibi geçirmeyen Fnatic, H2k ile karşılaştı. Çekişmeli geçen seride Fnatic, 3-2'lik skorla üçüncülüğü elde etti.

Avrupa yeni şampiyonuna merhaba dedi.

Avrupa, yeni şampiyonuna merhaba dedi.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.