0
18 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Beklenen Anlaşma Gerçekleşti

Kuzey Amerika LCS'in köklü takımlarından olan ve ligin kuruluşundan beridir yer alan Team Dignitas oluşumu, bu sezon sonunda ligden düşmüş ve LCS'teki koltuğunu Apex Gaming'e kaptırmıştı. Kuzey Amerika CS'te mücadele edecek olan takım tüm olanakları değerlendirdikten sonra takımın haklarını satma yoluna gitmeyi uygun gördü.

Haftalar süren görüşmeler sonrasında nihayet Apex Gaming, Team Dignitas'ın CS haklarını satın aldığı resmi olarak duyuruldu. Apex Gaming'in uzun zamandır sürdürdüğü görüşmeler bazı sitelerde kesin anlaşma sağlandı olarak belirtilince Team Dignitas'ın sahibi bu haberleri yalanlamıştı.

Ancak beklenen anlaşma sonunda gerçekleşti ve satış işlemi resmi olarak duyuruldu. Bunun yanı sıra Team Dignitas'ın oyuncu evi, kadrolarında kalan son iki oyuncu olan orta koridor oyuncusu Danny "Shiphtur" Le ve nişancı Apollo "Apollo" Pierce da Apex Gaming'e devredildi.

Bu işlem sonrasında Team Dignitas yakın gelecekte League of Legends arenasında yer alıp almama konusunu değerlendirecek. Eğer devam etmeme kararı çıkarsa bir dev daha tarih sahnesine karışmış olacak.

Apex Gaming

Apex Gaming
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.