0
02 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Beklenen Oldu, Team Huma Men Edildi!

Avrupa CS ligi takımlarından Team Huma, bu sene başında kurulmuş, ülkemizin en iyi nişancılarından Anıl "HolyPhoenix" Işık'ın da kadrosunda yer almasıyla birlikte ülkemizde de popüler bir takım haline gelmişti.

İlk sezonunda Avrupa CS'te şampiyonluğa ulaşmasına rağmen Team Huma, LCS Yükselme Serileri'nde başarılı olamamış ve LCS'e yükselememişti. Bu sezon kadrosunu baştan aşağıya değiştiren ekip, Avrupa CS'te PlayOfflara kalmayı başarsa da Finallere kalmayı başaramamış ve LCS Yükselme Serileri'ne katılamamıştı. Bu durum sonrasında takımın sahibi Behdad Jaafarian takımı dağıttığını duyurarak haklarını satışa çıkarmıştı.

Ama Team Huma'nın adının duyulmasındaki tek etken bunlar değildi. Team Huma'nın asıl adını duyurduğu olay, takım sahibi Behdad Jaafarian'ın yapmış olduğu sahtekarlıkların gün yüzüne çıkmış olmasıydı. Takım koçlarından Kublai “Kubz” Barlas, yaptığı açıklamalarla birlikte bir anda Jaafarian'ın ipliğini pazara çıkarmıştı.

İddialara göre Jaafarian, oyuncu ödemelerinde aksaklıklar yaşatmış, oyuncu evini hazırlamamış, oyuncularla profesyonel çerçevede sözleşmeler imzalamamış ve sevgilisini menajer yapmış, bu menajerin hiç bir görevini yerine getirmediği gibi Anıl Işık'a ırkçı davranışlarda bulunduğu belirtilmişti.

Riot Games bu açıklamalar sonrasında bir soruşturma başlatmış ve Behdad Jaafarian'ı uyarmıştı. Yaz sezonuna daha derli toplu olarak giren bir Team Huma görsek de, Riot'un yapmış olduğu soruşturma neticesi sonrasında bunun pek bir önemi kalmadığı ortaya çıktı.

Riot Games, sonlandırdığı soruşturma neticesinde yaptığı açıklamada iddiaların bir çoğunu doğrulayarak Team Huma oluşumunu tüm etkinliklerinden men ettiğini duyurdu ve takım sahibi Behdad Jaafarian'a bir yıllık men cezası verdi.

Bunun yanı sıra Riot Games, Renegades, TDK ve Team Impulse takımlarına vermiş olduğu ceza gibi Team Huma takımına da yeni sezon başlamadan takım haklarının satılması konusunda bir bildirim yayınladı. Yani Team Huma 1 Ekim tarihine kadar haklarını satmak zorunda.

Resmi açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Team Huma

Team Huma
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.