0
16 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Bir Efsanenin Sonu: Fnatic CS:GO Kadrosunda Değişikliğe Gitti!

CS:GO tarihinin en başarılı kadrolarından birine sahip olan Fnatic, GODSENT ile yaptığı takas anlaşması sonrasında efsanevi kadroyu maalesef dağıttı. 2013 yılından beridir takımda bulunan Robin “flusha” Rönnquist, Jesper “JW” Wecksell ve onlara 2014 yılında katılan Freddy “krimz” Johansson, gerçekleştirilen takas sonrasında Fnatic'in eksi uzman zekası Markus “pronax” Wallsten'ın da yer aldığı GODSENT'e transfer oldu.

Fnatic bunun karşılığında ise GODSENT takımından Jonas “lekr0” Olofsson ve Simon “twist” Eliasson'u kadrosuna kattı. Kalan son boşluğu ise John “wenton” Eriksson ile doldurdu. Wenton bildiğiniz gibi Olof "olofmeister" Kajbjer Gustafsson'ın yaşadığı sakatlık sonrasında takıma katılmıştı. Olofmeister'ın dönüşü sonrasında yedek kadroyada yer alıyordu.

Bu takas sonrasında takımın eski İsveçli efsanevi AWP oyuncusu olan JW ayrılıkla ilgili olarak "Üzülerek söylüyorum ki bugünün geleceğini hiç düşünmemiştim. Son dönemlerdeki sonuçlar bizi hiç tatmin etmiyordu ve tahmin ediyorum ki iç baskıların arkadaşlığımızı test ettiğini bu dönemde, ne yazık ki başarısız olduğumuzu söyleyebilirsiniz. Bunca yıldır elde ettiklerimizin ne olduğunu sadece inanılmaz kelimesiyle açıklayabilirim. Tabi ki hayatımın en eğlenceli dönemleriydi de. Bu yolculuğun bir parçası olan herkese teşekkürler ederim." açıklamasında bulundu.

Böylece sekiz kez dünya şampiyonu olmayı başaran bu kadro, son üç yılda dünyanın görmüş olduğu en iyi CS:GO takımı olarak nitelendirilen bu efsanevi beşli artık dağıldı. Fnatic, bu kadrodan yalnızca Olofmeister'ı kadrosunda tuttu. Bakalım Fnatic ekibinden ayrılanlar GODSENT'te, GODSENT'ten dahil olan oyuncular Fnatic'te nasıl bir performans ortaya koyacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ESL One Cologne 2015'i Fnatic kazanmıştı.

ESL One Cologne 2015'i Fnatic kazanmıştı.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.