0
14 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Bir Zamanlar Komutan’dı, Şimdi ise Takımsız!

Bae "dade" Eo-jin, Kore'nin yetiştirdiği en başarılı League of Legends orta koridor oyuncularından birisi. Profesyonel kariyerine CJ Entus'da adım atan dade, sonrasında MVP Ozone takımına dahil olmuştu. Takımının Samsung ile anlaşmasından sonra Samsung Ozone ve Samsung Blue takımlarında yer aldı.

Özellikle 2014 yılında Samsung Blue ile Kore'de inanılmaz bir performans sergilemiş, taraftarlar tarafından Komutan lakabını almıştı. Ayrıca maçlara lakabına uygun bir ceket ile çıkıyordu. Ta ki, kardeş takımları Samsung White, onları 2014 Dünya Şampiyonası'nda devirene kadar. Bu karşılaşma sonrasında dade, orta koridordaki rakibi Heo "PawN" Won-seok'u onurlandırarak Komutanlık ceketini ona vermişti.

2015 sezonunda, çoğu Koreli gibi dade de Çin'in yolunu tuttu. İlk olarak Team World Elite'a sonrasında Masters3 takımına dahil oldu. 2014 yılındaki performansından oldukça uzaklaşan dade, Çin'in yükselen değeri Qiao Gu Reapers'a transfer olarak yeniden kendini gösterme şansı buldu. Ancak antrenman performansı yine yeterli olmadı ve rotasyon kadrosuna dahi giremeyerek yedek pozisyona düştü.

13 Mart tarihi ile birlikte Bae "dade" Eo-jin ile Qiao Gu Reapers'ın yolları ayrıldı. Bir zamanlar taraftarların Komutan olarak ismini haykırdıkları dade, şimdi ise takımsız olarak yoluna devam ediyor.

Bae "dade" Eo-jin

Bae "dade" Eo-jin
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.