0
26 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Blizzard, HotS Ligleri İçin Detayları Açıkladı!

Geçtiğimiz dönemde duyurduğumuz Blizzard'ın HotS için LCS benzeri bir lig sistemine geçiş yapacağı haberinden sonra bu ligin nasıl bir formatta gerçekleşeceği üzerine yorumlar yapılmaya başlanmıştı. Çok geçmeden Blizzard, yeni sistemin detaylarını takipçileri ile paylaştı.

Normalde Dünya Şampiyonası'nı bir mevsimsel turne olarak gerçekleştiren Blizzard, bölgelerde yapılan dönemsellik turnuvalarla şampiyonlar belirleniyor ve tüm şampiyonlar Dünya Şampiyonası'nda toplanıyordu. Bu sistemi rafa kaldıran Blizzard, Heroes of The Storm Global Championship (HGC) formatını duyurdu.

HGC formatında dört major, dört de minor lig bulunacak. Major ligler; Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve Kore olurken, minor ligler ise; Avustralya, Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve Tayvan bölgeleri olacak. Ayrıca bu liglerin bir de alt ligi olacak ve birinci liglerde yer alamayan takımlar yer alacak. Böylece rekabet seviyesi yüksek tutulacak. Her sezon sonunda HGC Crucible turnuvası gerçekleştirilecek ve lige yükselen ve ligten düşen takımlar belli olacak.

Liglerde sekiz takım yer alacak ve on haftalık iki sezondan oluşacak. İlk sezon Ocak-Nisan aylarında, ikinci sezon da Haziran-Eylül aylarında gerçekleştirilecek. Lig karşılaşmaları online olarak oynanacak ve beş maçlık seri üzerinden gerçekleşecek.

Her sezonun ortasında bölgesel etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu turnuvalarda Batı takımları Western Clash'de, Doğu takımları da Eastern Clash‘de $100.000'lık ödül havuzu için mücadele edecek. Bu turnuvalara katılacak takımlar Western için Kuzey Amerika'dan ve Avrupa'dan ilk üç, Güney Amerika ve Avustralya'da ilk sırayı alan takımlar katılırken, Eastern'de ise Çin ve Kore'den ilk üç, Güneydoğu Asya ve Tayvan'dan ilk sırayı alan takımlar katılacak.

İki sezonun ortasında yani ilk sezonun sonunda ise Mid-Season Brawl etkinliği gerçekleştirilecek. League of Legends'taki MSI etkinliğine benzeyen bu etkinliğe major liglerde ilk iki sırayı alan takımlar, minor liglerde de ilk sıraları alan takımlar katılacak. Bu turnuvanın ödül havuzu $250.000 olacak.

Tüm sezonların sonunda ise Dünya Şampiyonası gerçekleştirilecek. Bu şampiyonaya her bölgeden üç takım katılabilecek. Dünya Şampiyonası için henüz nerede gerçekleştirileceği, ödül havuzunun ne kadar olacağı açıklanmadı.

Bölge liglerinde yer alacak takımlar henüz belli olmadı ve direk davetiye alan takımlar açıklandı. Bunlar Kuzey Amerika’da Denial Esports ve Astral Authority, Avrupa’da Team Dignitas ve Fnatic, Kore’de ise MVP Black ve Ballistix takımları doğrudan bu liglere katılacak.

Hots Global Championship

Hots Global Championship
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.