0
26 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Bundesliga’dan Sekiz Takım, eSpor Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor!

Almanya'da yayımlanan ekonomi dergisi WirtschaftsWoche'nin hazırladığı rapora göre Bundesliga'da yer alan sekiz ekibin eSpor sektörüne giriş yapmaya hazırlandığı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre takımlarda yer alan bir çok uzmanın bu konuyla ilgili çalışmalar yürüttüğü belirtilmiş.

Raporda yer alan sekiz takım; Bayer Leverkusen, Bayern München, Borussia Mönchengladbach, FC Cologne, FC Ingolstadt, Hamburger SV, Hertha BC ve Werder Bremen olarak belirtilmiş. Geçtiğimiz haftalarda Bayern München'in SK Gaming'i satın alacağı konuşulmuş ancak SK Gaming yetkilileri tarafından bu durum yalanlanmıştı.

Bayern München dijital medya direktörü Stefan Mennerich, yaptığı açıklamada elektronik sporlar konusunda çalışmalarının ve analizlerin sürdüğünü belirtti. İsmi geçen bir diğer takım olan Borussia Mönchengladbach takımnın diijital gelişim uzmanı Andreas Cuppers da yaptığı açıklamada bunun çok ciddi bir iş olduğunu ve üzerinde ciddi bir şekilde çalışacak buna göre yatırım yapmaya karar vereceklerini belirtti.

Günümüzde şimdiye kadar Beşiktaş, Santos, Wolfsburg, Schalke 04, Valencia, Manchester City, West Ham United, Sporting Lisbon, PSV Eidhoven ve son olarak da AFC Ajax takımları eSpora giriş yapmıştı. Ülkemizde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da eSpora giriş yapacağı yüksek sesle konuşuluyor.

bundesligaesports

Bundesliga takımları eSpora giriş yapmaya hazırlanıyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.