0
02 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

CEVO Gfinity Pro-League Season 9 Finals’ta Şampiyon Tempo Storm Oldu!

İngiltere'nin Londra şehrinde gerçekleştirilen CS:GO CEVO Gfinity Pro-League Season 9 Finals'ta şampiyon belli oldu. 28 Nisan tarihinde başlayan turnuvada gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar HellRaisers, Virtus Pro, Tempo Storm ve SK Gaming takımları Yarı Finaller'e yükseldi.

Yarı Final'de SK ile HellRaisers takımları ve Tempo Storm ile Virtus.Pro takımları eşleşti.  Bu aşamadan sonra takımlar beş maç üzerinden karşılaşmalara çıktı. İlk eşleşmede SK Gaming Dust 2, Overpass ve Cobblestone haritalarında galibiyet alarak 3-0 galip geldi.

İkinci Yarı Final eşleşmesinde erken final oynandı. Tempo Storm ile Virtus.Pro karşılaşması oldukça çekişmeli geçti. 3-2 Tempo Storm'un üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmada Dust 2 ve Train haritalarını alarak 2-0 öne geçen ekip Tempo Storm oldu. Sonraki iki karşılaşmada Inferno ve Cache haritalarını alan Virtus.Pro skoru 2-2'ye getirdi.

Son harita Mirage'de galibiyeti gören ekip Tempo Storm oldu ve finalde SK Gaming'in karşısına çıkmaya hak kazandı. Final karşılaşması nispeten daha kolay bir eşleşme oldu. Tempo Storm ilk iki harita olan Cache ve Dust 2'den galip ayrılarak seriyi 2-0'a getirdi. Üçüncü harita Mirage'da SK Gaming daha iyi bir oyun ortaya koyarak seriyi 2-1'e getirmeyi başarsa da, Tempo Storm, Cobblestone haritasında rakibine üstünlük kurarak galip geldi ve seriyi 3-1'e getirerek şampiyonluğunu ilan etti.

Bu sonuçla birlikte Tempo Storm, $55.000'lık ödülün sahibi olurken, SK Gaming, $30.000, HellRaisers ve Virtus.Pro takımları da $12.500'er dolar kasalarına koydu.

CEVO Gfinity Pro-League Season 9 Finals

CEVO Gfinity Pro-League Season 9 Finals

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.