0
10 Mart 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Çin’den eSpora Büyük Yatırım!

Çin'de kurulan yeni bir yatırım fonu, batı oyunlarını Çin pazarına sunmak istiyor. Joyme Group ve Kee Ever Bright Decorative Technology arasında kurulan stratejik birliktelik ile beraber oyun geliştirme ve dağıtımında ayrıca eSpor alanında da yatırım fırsatları arıyor.

Firma ilk olarak $140M'lık bir yatırımla açılış yapıp, zamanla bunu $360M'a çıkaracak. Başarılı oyun geliştiricileri bu fondan yararlanacak. Çin oyun pazarının ve oyuncuların batıda geliştirilen oyunlara aç olduğunu, yeni ve zorlayıcı, benzersiz hikayelerin yer aldığı ve yerel pazarda yer almayan teknolojilerin ve oyun özelliklerinin yer alması Çin için iştah kabartıcı.

Çin'de Eğitim Bakanlığı tarafından kolejlere resmi bir spor fakültesi diploması verilecek ve eSporcular bu diplomalardan yararlanabilecek. Bununla birlikte firmaların Çin'de turnuva düzenlemek için yatırım yapması da bekleniyor. Çünkü eSpor Çin'de hiç olmadığı kadar popüler bir seviyede.

Bu kurulan yatırım fonu tamamen eSpora ayrılmayacak olsa da, bu tür yatırımlar Çin'deki gelişimi pekiştiriyor.

Çin Halk Cumhuriyeti

Çin Halk Cumhuriyeti
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.