0
09 Aralık 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Cloud9 Challenger Spotunu, NBA Temsilcisine Sattı!

Cloud 9'nın Kuzey Amerika CS takımı olan Cloud9 Challenger, sezonu şampiyon tamamlamayı başarmış, Yükselme Serileri'nde de başarılı olup gelecek sezon Kuzey Amerika LCS'te yer almaya hak kazanmıştı.

Ancak bildiğiniz gibi Riot Games kuralları gereği bir oluşuma ait takımlar aynı ligde yer alamıyor. NA LCS takımlarının ekstra gelir elde etmek için uyguladıkları bu yöntem, adil yarışma hakkına zarar verdiği ve yeni oluşumların yanı sıra aha düşük bütçelerle bu arenada yer almaya çalışan takımların varlığına tehdit oluşturduğu gerekçesi ile Riot Games, önümüzdeki sezondan itibaren NA LCS'te yer alan takımların CS'te yer alan oluşumlarına, LCS'e çıkamama kuralı getirecek.

Bu yüzden NA LCS takımları kendi oluşumlarının yanı sıra sahip oldukları diğer oluşumların satışına başladı. Kazandığı slotu satmak zorunda olan Cloud9, C9C ekibinin haklarını sattı. C9C'nin haklarını alan isim NBA ekiplerinden Milwaukee Bucks'ın ortaklarından biri olan Wesley Edens oldu.

Takımın NA LCS'teki slotunun yanı sıra kadroda yer alan dört oyuncunun bonservis bedelleriyle birlikte Edens'ın kasasından tam tamına $2.500.000'lık bir meblağ çıkmış oldu. Edens, C9C haklarının yanı sıra üst koridor An "BalIs" Van Le, orta koridor Hai "Hai" Lam, nişancı Johnny "Altec" Ru ve destek Daerek "LemonNation" Hart'ın bonservislerini de aldı. Takımın ormancısı olan Juan Arturo "Contractz" Garcia ise Cloud9'nın kendi as kadrosuna çıkarılacağı için satılan oyuncular arasında yer almadı.

Milwaukee Bucks'ın ortaklarından Edens'ın da katılımıyla birlikte dördüncü NBA temelli bir işletme LCS arenasına giriş yaptı. Daha önce Rick Fox Echo Fox ile, Memphis Grizzlies sahiplerinden Stephen Kaplan, Immortals ile, Golden State Warriors sahiplerinden Peter Guber, Team Liquid ile ve son olarak da Philadelphia 76ers Apex ve Team Dignitas'ı satın alarak NA LCS arenasına dahil olmuştu.

Milwaukee Bucks sahiplerinden Wesley Edens, C9C'nin LCS haklarına ve dört oyuncusuna $2.5m ödedi

Milwaukee Bucks sahiplerinden Wesley Edens, C9C'nin LCS haklarına ve dört oyuncusuna $2.5m ödedi.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.