0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Cloud9, Impact’le İlgileniyor!

2013'te SK Telecom T1 ile birlikte Dünya Şampiyonası kazanma başarısı gösteren üst koridor oyuncusu Jung “Impact” Eon-yeong ertesi sezon Worlds'e katılma başarısı gösterilemeyince takımdan ayrılan ilk isimlerden oldu. Kuzey Amerika'ya transfer olan Impact, Amerika macerasına Team Impulse'da başladı.

Takımıyla birlikte iyi bir sezon geçiren Impact, sezon sonunda orta koridor oyuncularının hesap yükseltme sebebiyle ceza alması sonrasında Worlds'e katılma şansları zora girmişti. Bölgesel Finaller aşamasında da Cloud9'a yenilince TiP, Worlds'e katılamadı.

Bu sezon yapılanmaya giden Team Impulse'dan ayrılan Impact, yeni bir oluşum olan NRG eSports'a dahil oldu. Team Impulse'daki etkili oyununu NRG'de de sergilemeyi başaran Impact, Amerika'nın başarılı üst koridor oyuncuları arasına adını sokmayı başardı. Sağladığı katkılar açısından ilk üçte yer alan Impact şimdi de Cloud9 yolunda.

Impact'e yakın kaynaklar tarafından ESPN'e yapılan görüşmeler neticesinde Cloud9, üst koridor için Jung “Impact” Eon-yeong ile görüştüğü doğrulandı. Sözleşmesi gereği NRG'ye gelen tekliflerden haberi olması zorunlu olan Impact, Cloud9'nın teklifine sıcak bakıyor. Uzun zamandır uzak kaldığı Worlds'e bu sene gitmek isteyen Impact, bu bağlamda Cloud9'nın şansını daha yüksek görüyor olabilir.

Eğer Cloud9 bu transferi gerçekleştirirse, geçen sezon yedeğe çektiği ormancıları William “Meteos” Hartman'ı yabancı oyuncu kuralları gereği yeniden as takıma çıkarabilir. Kurallar gereği Kuzey Amerika kıtası dışından yalnızca iki oyuncu oynatma izni olduğu için orta koridorları Jensen'in de kadrodan çıkarılması düşünülmediğinden ormancıları Lee "Rush" Yoon-jae yedek kadroya çekilebilir.

Jung “Impact” Eon-yeong

Jung “Impact” Eon-yeong

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.