0
24 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Cloud9 ve Tempo Storm, Amerika Hots Elemelerine Kalmayı Başardı!

2016 HotS Global Championship Summer için Amerika'dan katılacak olan son temsilciyi belirleyecek olan 2016 ESL North America Summer Regional Championship #2 için yapılan üç ön elemeden başarısız sonuçlarla ayrılan Cloud9 ve Tempo Storm ekipleri yapılan son turnuvada başarılı olmayı başardı ve elemelere katılmaya hak kazandı.

2015 yılının en başarılı takımı olarak göze çarpan Cloud9'nın bu sezon sergilediği performans oldukça eleştirilmişti. İlk bileti Team Naventic'e kaybeden Cloud9, ikinci bileti kazanmak için yapılacak turnuvaya katılmak için yer aldığı üç etkinlikte de üçüncü olarak bu organizasyona katılma şansını azaltmıştı. Aynı şekilde Tempo Storm ekibi de geçmiş performanslarından oldukça uzaktaydı.

Bu iki ekip katıldıkları üç elemede, Team Naventic, Brain Power, Gale Force eSports, Panda Global, Team Name Change ve Astral Authority takımlarının gerisinde kaldı. Son elemede de fazla güçlü takımın kalmaması nedeniyle rahat bir turnuva geçiren Cloud9, Kazananlar Finali'nden, Tempo Storm'da Cloud9'a yenildiği için düştüğü Kaybedenler Finali'nden galip ayrılarak son iki biletin sahipleri oldu.

Burbank'te gerçekleşecek olan 2016 ESL North America Summer Regional Championship #2 finallerinde, şampiyonluğa ulaşacak olan takım, Amerika bölgesinden Global Championship'e katılacak ikinci takım olacak. Eğer Team Naventic ekibi şampiyonluğa ulaşırsa, Final'e karşılaştıkları ekip, ikinci biletin sahibi olacak.

İşte Cloud9 ve Tempo Storm ekiplerinin kazandığı Invitational Qualifier'ın eşleşmeleri şu şekilde;

Invitational Qualifier

Invitational Qualifier
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.