0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Counter Logic Gaming, Ünvanını Korumayı Başardı!

Geçtiğimiz haftasonu Amerika LCS'te Bahar sezonu şampiyonunu belirleyen karşılaşmada TSM ile CLG takımları karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz yaz sezonunda da karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinden CLG zaferle ayrılmış ve seri başı olarak 2015 Worlds'e katılmıştı.

Bu sezon beklentilerin uzağında performans sergileyen TSM, sezonun en başarılı takımı Immortals'ı 3-0 devirerek büyük bir sürprize imza atmış ve Team Liquid'i zorlu karşılaşmalar sonrasında 3-2 devirmeyi başaran CLG'nin finalideki rakibi olmuştu.

Büyük bir kesimin Immortals zafer sonrasında TSM'in rüzgarı arkasına alıp Bahar sezonunun şampiyonu olacağına inanıyordu. Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi. Oldukça çekişmeli geçen eşleşmede CLG öne geçen taraf olurken TSM de arkadan kovalayan ekip oldu. Dört karşılaşmanın sonucunda durum 2-2'ye geldi. Beşinci karşılaşmada da döngü bozulmadı ve CLG yine öne geçmeyi başararak serinin kazananı oldu.

Seri boyunca CLG'nin kazandığı karşılaşmalarda üst koridoru Darshan, ormancısı Xmithie ve nişancıları Stixxay'ın performansları serinin kazanılmasında etkili olurken, TSM'in kazandığı karşılaşmalarda ise üst koridor oyuncuları Hauntzer, ormancıları Svenskeren ve orta koridor oyuncuları Bjergsen etkili olmayı başardı.

Böylelikle NA LCS Spring 2016'da şampiyonluğa ulaşan Counter Logic Gaming, ünvanını korumayı başardı ve MSI 2016'da bölgesini temsil etme hakkı kazandı.

2016 Worlds'e giden yolda Puan Sıralaması'nı ilgilendiren Üçüncülük/Dördüncülük karşılaşmasında ise sezonun etkili takımı Immortals, Team Liquid'i 3-0'la geçerek sezonu üçüncü sırada tamamladı.

CLG, unvanını korumayı başardı.

CLG, ünvanını korumayı başardı.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.