0
03 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Deutsche Fußball Liga’dan eSpor Girişimi!

Almanya Futbol FEderasyonu olan Deutsche Fußball Liga (DFL), eSpor alanında kullanılabilecek Bundesliga isimleri için Avrupa Birliği Patent Enstitüsü’ne başvuru yaptı. Oyun hukuku konusunda uzman bir avukat olan Michael Scheyhing’in Gameslaw için hazırladığı haberde bu başvuruda tüm Bundesliga takımlarını da içerdiği söyleniyor.

Yapılan başvuruda, DFL Bundesliga Esport, DFL Bundesliga Virtual, eBundesliga, eSport Bundesliga, iBundesliga, Sportec Solutions, DFL Sportec gibi isim haklarının patenti için başvuran DFL, aynı zamanda daha önceden yürürlüğe giren WLES eSport Bundesliga ve Deutsche eSport Bundesliga isimlerinin haklarını satın almak için de başvuruda bulunmuş.

Bildiğiniz gibi geçtimiz günlerde siz değerli okuyucularımıza sekiz Alman futbol kulübünün eSpora yatırım yapmaya hazırlandığı bilgisini paylaşmıştık. Anlaşılan bu patent başvuruları ile birlikte Almanya gelecek sezonlar için büyük bir hazırlık içerisinde olabilir. Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek.

bundesligaesports

DFL Bundesliga Esport yolda mı?
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.