0
27 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dijital Analiz # Dark Passage – Beşiktaş.Oyun Hizmetleri

Kış Mevsim Finalleri'nde Yarı Final aşaması bu hafta sonu yapılacak karşılaşmalar devam ediyor. Son Yarı Final eşleşmesi 27 Mart tarihinde 14.00'de Dark Passage - Beşiktaş.OyunHizmetleri arasında gerçekleşecek.

Beş maç üzerinde oynanacak karşılaşmanın galibi 3 Nisan tarihinde İstanbul Volkswagen Arena'da finale çıkmaya hak kazanacak. İki takımın sezon içerisinde yaptığı karşılaşmalara baktığımızda iki takımın birbirine üstünlük kuramadığı gözükmekte.  İlk karşılaşmada Beşiktaş'ın üstünlüğü ile sona ermişti. O dönem BJK.OHM, üst üste galibiyetlerle liderliğe yükselmişti. Ligin ikinci yarısında yapılan karşılaşmayı Dark Passage almıştı. Dark Passage:
Dark Passage'nın normal sezon istatistikleri

Dark Passage'nın normal sezon istatistikleri

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ın sürdürdüğü hegomanyayı, Türkiye Büyük Final'inde gösterdiği müthiş performans ile yıkan Dark Passage, Wildcard elemelerinde gösterdiği kötü performans ile hayal kırıklığı yaratmıştı. Sezon başında takımın en iyi oyuncularından biri olan Naru'nun, SuperMassive'e satılmasından sonra destek rolündeki LCS patentli oyuncuları Rydle'ın da takımdan ayrılmasıyla beraber takımın geleceği merak konusu oldu. Kimi kesim tarafından Dark Passage'ın büyük bir güç kaybedeceği düşünülürken, kimi kesim ise Dark Passage'ın iskeleti olan oyuncuların hala takımda olduğunu bu sebeple katılacak yeni oyuncularla takımın yüksek seviyede performans sergileyeceği düşünüldü. Sezonun başında bir kaç maç kaybeden Dark Passage, sonradan toparlanarak çıktığı karşılaşmalardan galibiyet ile ayrılmayı başardı. Özellikle sezon ortasında yapılan Abaria ve Arphan transferleri ile Dark Passage'ın oyun kurgusu oturdu ve sezonu bir senenin ardından lider olarak tamamladılar. Özellikle Elwind'in artık tam bir üst koridor oyuncusu kıvamına gelmesi Dark Passage'ın daha iyi bir performans sergilemesine sebep oldu. Beşiktaş.OyunHizmetleri:
Beşiktaş.OyunHizmetleri

Beşiktaş.OyunHizmetleri güncel istatistikleri.

Bu sezon yeni bir yapılanmayla birlikte Oyun Hizmetleri takımını bünyesine katan Beşiktaş, sezon başında iyi bir performans sergilemesine rağmen, sezon sonuna doğru bir düşüş yaşadı. Son hafta sonrasında Tiebreak aşamasına kalan Beşiktaş.OHM, bu aşamada SuperMassive'e kaybedip dördüncü sırada yer aldı. HWA ile Çeyrek Final'de karşılaşan Beşiktaş.OHM, ilk iki karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmayı başarmıştı. Üçüncü maçta rehavete kapılan Beşiktaş.OHM, üçüncü karşılaşmayı kaybetmişti. Dördüncü karşılaşmada daha ciddi bir görüntü çizen Beşiktaş.OHM karşılaşmadan ve seriden galibiyet ile ayrılmayı başardı. Dark Passage - Beşiktaş.OyunHizmetleri:
Dijital Analiz # DP vs. BJK.OHM

Dijital Analiz # DP vs. BJK.OHM

Bu karşılaşmayı ele aldığımızda tabi ki son dönemlerdeki performansı ile yenilmesi zor gözüken Dark Passage bir adım önde gözüküyor. Özellikle Beşiktaş'ın HWA karşısında zaman zaman yapmış olduğu hatalar, HWA tarafından değerlendirilemese de Dark Passage, bunları affedecek bir takım değil.   Dark Passage, sezon başındaki dalgalı performansını kadrosuna kattığı iki oyuncu ile birlikte stabil hale getirdi. Orta koridora Lukezy'nin istenilen performanstan uzak olması ve havuzunun dar olması sonrasında geçmişte alt takımda mücadele veren Abaria takıma katıldı. Lukezy'e nazaran daha iyi bir performans sergileyen Abaria'nın yanı sıra Alman destek oyuncusu Arphan'ın sergileşmiş olduğu uyumla beraber Dark Passage, yalnızca Team Aurora'ya kaybettiler.   Beşinci haftadan sonra tek yenilgi yüzü görmeyen Dark Passage, bu yolun sonunda liderlik koltuğunu ele geçirdi. Dark Passage'ın en büyük avantajları takım uyumları. Crystal, Elwind ve Zeitnot'un birbirleriyle olan uyumları inanılmaz bir seviyede.   Türkiye'nin en iyi nişancılarından biri olan Zietnot'un bu sezon sergilediği performans da parmak ısıtrıyor. Alt koridorda yanına gelen yeni destek rolü oyuncusu ile daha rahat bir oyun sergileyen Zeitnot, karşılaşmanın kilit oyuncusu olacak.   Beş maçlık serileri oynamak bakımınan daha tecrübeli olan Dark Passage, bu seriden galibiyet ile ayrılması beklenen sonuç. Ancak Beşiktaş.OHM'nin de sahip olduğu potansiyeli azımsamamak gerek. Serinin dördüncü karşılaşmayı göreceğini düşünüyorum. Eğer ilk iki karşılaşmanın birinden BJK.OHM galibiyet çıkarırsa beşinci maçı da görebiliriz. Sizce bu seriden galibiyet ile ayrılan takım hangisi olur? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.