0
25 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dijital Analiz # Team Aurora – SuperMassive

Kış Mevsim Finalleri'nde Yarı Final aşaması bu hafta sonu yapılacak karşılaşmalarla başlıyor. İlk Yarı Final eşleşmesi 26 Mart tarihinde 14.00'de Team Aurora ile SuperMassive arasında oynanacak.

Beş maç üzerinde oynanacak karşılaşmanın galibi 3 Nisan tarihinde İstanbul Volkswagen Arena'da finale çıkmaya hak kazanacak. İki takımın sezon içerisinde yaptığı karşılaşmalara baktığımızda birbirlerine üstünlük kuramadığı gözükmekte. Ligin dördüncü haftasındaki ilk karşılaşmada FabFabulous'un başarılı Graves oyunu ile birlikte SuperMassive galip gelmişti.

Son hafta yapılan ikinci karşılaşmada ise DarkSide ve Hioss'un etkili performanslar sayesinde Team Aurora galip ayrılmış ve ligde ikinci sıraya yerleşmişti.

Team Aurora:

Team Aurora'nın normal sezon istatistikleri

Team Aurora'nın normal sezon istatistikleri.

Team Aurora, geçtiğimiz mevsim Türkiye Yükselme Ligi'nde yer alıyordu. BPI, Oyun Hizmetleri Çilekler, MeetYourMakers Turkiye gibi güçlü takımlar arasında, Yükselme Ligi PlayOfflarını ilk üç içinde bitirin Team Aurora, Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne yükselme maçlarına katılmaya hak kazandı.

Bu seride Atlas E-Spor ile karşılaşaran Team Aurora, bu karşılaşmadan 3-1 galibiyet ile ayrılarak Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde yer almaya hak kazanmıştı. Sezon başında yalnızca Zergsting'i kadroda tutup dört oyuncusunu değiştiren Team Aurora, üst koridora Hioss, ormana Kanani, orta koridora Avenuee ve nişancı rolüne DarkSide'ı transfer etti.

İlk başta kimsenin pek şans vermediği Team Aurora'nın trasnferlerinin takım uyumunu çok iyi bir şekilde oturtması sonrasında Team Aurora ilk sıraları zorlamaya başladı. Tüm takım oyuncularının bireysel performansları da yüksek olması Team Aurora'yı üst sıraların gediklisi yaptı. Zergsting'in geçtiğimiz yıllara nazaran daha sevdiği tarzda oynayan bir nişancı ile birlikte oynaması onun da performansını arttırdı.

Türkiye Şampiyonluk Ligi'nin en sağlam takım oyununa sahip takımlarından biri olan Team Aurora'nın finale yükselmesi pek de sürpriz olarak karşılanmaz.

SuperMassive:

SuperMassive'in güncel istatistikleri

SuperMassive'in güncel istatistikleri

Sezon içerisinde büyük hayal kırıklıkları yaşatan SuperMassive, Tiebreak serilerinde ve Çeyrek Final karşılaşmasında sergilediği performansla sahip olduğu potansiyele yaklaştığı gözlemlenmekte. SuperMassive'in Çeyrek Final karşılaşmasındaki performansı ele aldığımızda, takımda hala eksik bir şeylerin olduğu gözüküyor.

Team Turquality'nin kadro değişiklikleri sonrasında bu açıkları iyi değerlendiren SuperMassive, karşılaşmalardan büyük bir üstünlük ile ayrılmayı başarmıştı. Ancak buna rağmen yapılan bazı hatalar seride bir maçın kaybedilmesine sebep oldu.

Team Aurora - SuperMassive:

Dijital Analiz # AUR vs. SUP

Dijital Analiz # AUR vs. SUP

İki takımı avantajlarını ve dezavantaklarına baktığımızda SuperMassive'in yeni bir seriden çıkması ve bazı stratejilerinin ve kompozisyonlarının belli olması Team Aurora için avantaj olabilir. Ancak Team Aurora'nın da uzun zamandır resmi bir maç oynamaması ve rekabetçi ortamdan uzak kalması onların performansını etkileyebilir. Geçtiğimiz haftalarda bir de Kanani problemi atlattılar. Kanani, Twitter adresinden yaptığı açıklama da serbest bir oyuncu olduğunu duyurmuş ve Team Aurora'dan ayrıldığını belirtmişti.

Sonrasında yapılan açıklamada PlayOfflar süresince takımda olmaya devam edeceğini belirtmişti. Bu durumla birlikte takımdan ayrılacak biriyle karşılaşmaya çıkmak Team Aurora'yı etkileyebilir. Özellikle takım uyumu iyi olan takımın, bu süreci kötü yöneten Kanani ile aralarının açılmış olması muhtemel.

SuperMassive'in de son dönemlerde daha bir takım duruşu göstermesi ve oyuncuların artık sorumluluk almaya başlaması serinin SuperMassive galibiyeti ile sonuçlanmasını sağlayabilir. Ancak SuperMassive'in performansında hala soru işaretler mevcut. Çünkü her ne kadar üstün bir performans sergilese de Çeyrek Final karşılaşmasında SuperMassive'in oyuna ağırlık koymasıyla mı yoksa Team Turquality'nin bir varlık gösterememesi sebebiyle mi kazanıldı, buna net olarak cevap veremiyoruz.

Team Turquality serisi, belirleyici bir kıyaslama yapılacak bir seri olarak değerlendirmemiz mümkün değil. Serinin ilk karşılaşması büyük bir önem taşıyor. Benim düşünceme göre serinin ilk karşılaşmasını alan takım, Final'e yükselecek. İkinci karşılaşmada diğer takım kazanırsa beş maçlık bir seri izleyebiliriz. Ancak ikinci karşılaşmayı yine aynı takım kazanırsa seri 3-0 ile sonuçlanır.

Ben iki takımın şartlarını eşit olarak görüyorum. Ama SuperMassive'in toparlanmış görüntüsü ile birlikte ve Team Aurora'nın uzun zamandır profesyonel maç oynamaması ibreyi bir adım SuperMassive'e döndürüyor. Sizin tahminlerinizi merakla bekliyoruz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.