0
09 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dreamhack Austin 2016, Hearthstone’da Şampiyon Dignitas!

Blizzard'ın geliştirdiği strateji kart oyunu olan Hearthstone'un ilk Major turnuvası olan Dreamhack Austin 2016 Hearthstone'da şampiyon belli oldu. İki yüz oyuncunun yer aldığı turnuvada Team Dignitas'ın Amerikalı oyuncusu Keaton "Chakki" Gill şampiyonluğa ulaşan isim oldu.

Geçtiğimiz turnuvalarda bir çok şampiyonluk elde eden ve başarılı sıralamalara ulaşmayı başaran otuz kadar oyuncunun yer aldığı turnuvada Final'e Dignitas'tan Chakki ve Gale Force Esports'tan TerrenceM kaldı.Beş maç üzerinden oynanan karşılaşma oldukça çekişmeli geçti. İlk karşılaşmadan galip ayrılan isim Chakki olsa da, sonraki iki karşılaşmadan TerrenceM galip ayrılarak seriyi 2-1'e getirmeyi başardı ve avantajlı duruma geçti.

Ancak Dignitaslı oyuncsu Chakki, kolay pes etmedi ve sonraki karşılaşmadan galip ayrılarak, seriyi 2-2'e getirdi ve seriyi son maça taşıdı. Son karşılaşmada da iyi oyununu sürdüren Chakki, rakibini 3-2 devirerek turnuvada şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle $8000'lık ödülün de sahibi oldu.

İşte Dreamhack Austin Hearthstone turnuvasının son on altı turundan itibaren turnuva ilerleyişi şu şekilde;

Dreamhack Austin 2016 Hearthstone

Dreamhack Austin 2016 Hearthstone
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.