0
14 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dreamhack Malmö 2016 İkinci Gün Özeti!

İsveç, Malmö'de gerçekleştirilen Dreamhack turnuvasında ikinci gün tamamlandı. İkinci gün karşılaşmalarından sonra gruplarından seri başı olarak çıkan dört takım belli oldu. Bugün yapılacak olan karşılaşmalarla birlikte gruplarında ikinci sırayı alacak takımlar belli olacak. Ayrıca ilk iki gün sonunda ikinci maçlarını kaybedip turnuvaya veda eden takımlar da belli oldu.

Dün yapılan karşılaşmalar sonrasında sürpriz takımlar grup lideri olarak Çeyrek Final'e kaldı. A grubunda Team Liquid ve son MLG Columbus 2016'nın şampiyonu Luminosity Gaming'i deviren mousesports lider olarak gruptan çıktı. TyLoo, Team Liquid'i devirerek bugün Luminosity ile yükselme maçına çıkmaya hak kazandı. Team Liquid ise turnuvaya veda etti.

B grubuna geçtiğimizde MLG Columbus 2016'nın finalistlerinden Natus Vincere, sürprize izin vermedi ve Godsent ve CLG karşılaşmalarını kazanarak lider olarak Çeyrek Final'e yükseldi. Godsent takımı da G2 Esports'u yenmeyi başardı. Böylelikle CLG ile Godsent, çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek. Fnatic'in yerine davet edilen G2 bu sonuçlar sonrasında turnuvaya veda etti.

C grubunda NiP'i sadece iki round vererek deviren Team Dignitas, dün Astralis'i de devirerek lider olarak Çeyrek Final'e yükseldi. Lounge Gaming'i geçmeyi başaran NiP, bugün Astralis ile birlikte Çeyrek Final'e kalma mücadelesi verecek. İlk iki gün de galibiyet yüzü göremeyen Lounge Gaming turnuvaya veda etti.

Son gruba baktığımızda Virtus.Pro, FaZe Clan ve Tempo Storm galibiyetleri ile lider olarak Çeyrek Final'e yükselen takım oldu. Team EnVyUs,  ikinci gün karşılaşmalarında FaZe Clan'ı devirmeyi başardı ve bugün yükselme maçında Tempo Storm'la oynayacak. Uzun bir aradan sonra Team EnVyUs Çeyrek Final'e bu kadar yaklaştı. FaZe Clan, MLG Columbus 2016'da olduğu gibi Dreamhack'te de Çeyrek Finallere kalamadı ve turnuvaya veda etti.

Bugün yapılacak olan yükselme maçlarını kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dreamhack Malmö 2016 İkinci Gün Özeti

Dreamhack Malmö 2016 İkinci Gün Özeti

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.