0
15 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dreamhack Malmö 2016’da Üçüncü Gün Özeti

İsveç'in Malmö kentinde devam eden Dreamhack Master Malmö 2016'da grup aşaması dün oynanan son karşılaşmalarla birlikte sona erdi. Gruplardan çıkacak olan son takımları belirleyecek olan karşılaşmalarda oldukça sürpriz sonuçlar elde edildi.

İkinci gün elde edilen sürpriz sonuçlar sonrasında üçüncü gün maçlarına kalan güçlü takımlardan bazıları, üçüncü gün karşılaşmalarını da kazanamayarak turnuvaya veda etti. Bunlardan ilki A grubunda yer alan MLG Columbus 2016'nın şampiyonu olan Luminosity Gaming oldu.

İkinci gün mousespors'a kaybeden ekip, dün yapılan karşılaşmada Çin ekini TyLoo'ya 2-1 kayberek turnuvaya veda etti. Böylece TyLoo Çeyrek Finaller'e yükseldi. Bir diğer sürpriz ise GODSENT'ten geldi. MLG Columbus 2016'da Çeyrek Final aşamasında elenen CLG, bu turnuvada grup aşamasında GODSENT'e 2-0 kaybedince erkenden veda etti. Böylece GODSENT Çeyrek Finaller'e yükselen altıncı takım oldu.

C grubunda Team Dignitas süpriz bir şekilde iki galibiyet alarak Çeyrek Final'i garantilemişti. Böylece grubun favorisi olarak gösterilen Astralis üçüncü gün maçlarına çıkmak zorunda kaldı. Son dönemlerde pek de başarılı bir performans ortaya koyamayan NiP, Astralis'i 2-1 devirmeyi başardı ve Çeyrek Finaller'e kalmayı başardı. D grubunda son dönemlerde gruplardan yükselmeyi başaramayan ve büyük bir düşüş yaşayan Team EnVyUs, Brezilya'nın yeni yükselen değeri Tempo Storm ile karşılaştı. Bu karşılaşmadan Team EnVyUs 2-0 galip gelerek adını Çeyrek Finaller'e kalmayı başardı.

Böylece yarın yapılacak olan Çeyrek Finaller'de tüm eşleşmeler belli oldu. Kanalımızdan da Türkçe olarak canlı izleyebileceğiniz Çeyrek Final eşleşmeleri şu şekilde;

Dreamhack Master Malmö 2016 Final Aşamaları

Dreamhack Master Malmö 2016 Final Aşamaları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.